У Києві починається реконструкція Солом’янського парку

У Києві починається реконструкція Солом’янського парку

Солом’янський ландшафтний парк створили у 1986 році, і з того часу, на жаль, жодного разу не проводили масштабної реконструкції. Але нарешті ситуація рушила з місця. Портал «Хмарочос» дізнався у т.в.о. директора комунального підприємства «Київміськрозвиток» Станіслава Дьоміна деталі майбутньої реконструкції.

Коли я очолив «Київміськрозвиток», проект реконструкції Солом’янського ландшафтного парку вже пройшов експертизу. Тоді його оцінили у 163 мільйони гривень, – розповідає Станіслав Дьомін. – Проект передбачав багато змін та масштабних земляних робіт. Крім того, він був неточним: в окремих місцях відмітки суттєво не сходилися з реальним ландшафтом.

Також керівник «Київміськрозвитку» обіцяє, що у парку не будуть вирубувати дерева, крім хворих та тих, що знаходяться в аварійному стані. Додаткове озеленення проводитимуть за допомогою газонів та багаторічних рослин.

Враховуючи усі зміни, ціна реконструкції має знизитися приблизно до 120 мільйонів. Це 5-6 мільйонів гривень за гектар території, і це, насправді, невелика вартість, порівняно з іншими проектами, – розповідає Станіслав.

Роботи у парку розділені на дві частини. Протизсувні заходи на схилах парку розпочали ще наприкінці 2017 року.

У Солом’янському парку є дуже ініціативні активісти. Їхня позиція полягає у тому, що у парку нічого не варто змінювати. Разом з тим, парк не є пам’яткою, а тому офіційних вимог щодо його збереження у такому вигляді немає, – розповідає Станіслав Дьомін. – І все ж ми йдемо шляхом переговорів та протоколів. Ми зустрічаємося з активістами, беремо до уваги  їхні зауваження та вносимо зміни до робочої документації. Наразі у мене на розгляді вже шосте таке звернення.

Серед питань, де у влади та активістів розійшлись думки, стали вибір покриття доріжок у парку, наявність пандусу та накриття від дощу.

Станіслав Дьомін додає, що наприкінці листопада планується вийти на сесію Архітектурно-містобудівної ради для обговорення.

– Зараз ми співпрацюємо з кількома активістами, але хочемо почути також думку більш широкої громадськості, аби мати краще бачення парку користувачами.

Нагадаємо, у столичному парку «виростають» унікальні лави-букви

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!