На заводі Оболонь сталося «розповсюдження» аміаку: один постраждалий

На заводі Оболонь сталося «розповсюдження» аміаку: один постраждалий

Сьогодні рятувальники провели навчання на території ПрАТ «Оболонь». Вони відпрацьовували практичні заходи щодо захисту населення і територій при виникненні надзвичайної ситуації техногенного характеру, пов’язаної з розповсюдженням 5 тонн аміаку – небезпечної хімічної речовини.

Фото Олексія Іванова
Фото Олексія Іванова
Фото Олексія Іванова
Фото Олексія Іванова

Під час навчання проводились роботи з ліквідації наслідків НС, пов’язаних із розповсюдженням аміаку, відпрацьовувалися допомога постраждалим та сповіщення населення. За легендою постраждав один працівник заводу. Його було винесено з приміщення та передано до карети швидкої допомоги.

Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв ділиться враженнями:

- Головний результат навчань – усі служби попрактикувались у координації дій у випадку аварії на хімічно небезпечному підприємстві. Таких підприємств у місті 29. Також було поставлено завдання відреагувати у разі постраждалого та відпрацювати всі необхідні дії. Ми бачили роботу служб ДСНС. На цьому пункті було задіяно 8 одиниць техніки та 30 працівників. З приводу сьогоднішніх навчань: є зауваження до реакції диспетчерів. Комунікацію потрібно буде відпрацювати. Загалом в Києві тривають навчання 4 дні. До навчання залучено понад 50 одиниць техніки та близько 1 тис. людей. Мета навчань – відпрацювати аварію у складних погодних умовах, у ситуації витоку небезпечних хімічних речовин та інші. Такі масштабні навчання проводяться вперше за 10 років.

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА Роман Ткачук пояснив, що якщо така ситуація станеться в реальному житті, то працівники ДСНС разом з представниками ЖЕДів проходитимуть по квартирах і сповіщатимуть про загрозу та виводитимуть людей. У кожному районі столиці передбачено пункти, готові прийняти місцевих мешканців у разі виникнення такої ситуації. Як правило, вони розгортаються у школах.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!