Володимир Прокопів, Святослав Кутняк: Місто даватиме більше коштів на капітальний ремонт будинків киян

Володимир Прокопів, Святослав Кутняк: Місто даватиме більше коштів на капітальний ремонт будинків киян

Місто збільшить відсоток витрат при співфінансуванні капітального ремонту житлових будинків. Про це повідомляє прес-служба Київради за підсумками голосування у сесійній залі.

Сьогодні на пленарному засіданні Київради депутати прийняли рішення, відповідно до якого зменшуються затрати мешканців при співфінансуванні капітального ремонту житлових будинків.

Наразі у столиці діє програма співфінансування 70/30, яка передбачає реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт та технічне переоснащення для будинків, які експлуатуються більше 10 років. Відтак співвласники вкладають лише 30 % вартості робіт, решта  - за кошти бюджету міста. Прийняте сьогодні рішення передбачає збільшення відсотку витрат з головного кошторису столиці на окремі види робіт.

-Рішення почне діяти з 1 січня 2019 року.  Воно спрямоване на покращення якості життя киян, і для міської влади це принципово важливо, адже ми разом робимо наше місто комфортнішим. Тому я даю протокольне доручення всім районним адміністраціям максимально поінформувати громадян щодо роботи цієї програми, аби вона була якомога ефективнішою, - зазначив заступник міського голови – секретар Київради Володимир Прокопів.

ішення запроваджує прогресивну шкалу співфінансування видатків на реконструкцію та переоснащення будинку. Тож тепер місто на проведення капітальних ремонтів, технічне переоснащення ліфтів та ліфтового обладнання виділятиме 95%. Решту 5% – за громадянами. Це абсолютно правильний крок, адже ремонт ліфту або його повна заміна коштує понад мільйон гривень. Такі кошти зібрати громадянам – нереально. Що стосується капітального ремонту покрівлі запропонована така градація: 90% - від міста, 10% – від мешканців. Таким чином кияни зможуть суттєво покращити свій житловий фонд. Рішення стосуватиметься як ОСББ і ЖБК, так і будинків комунальної власності, - наголосив автор документу, депутат Київради Святослав Кутняк.

Окрім того, змінено схему співфінансування реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення інженерних мереж (у тому числі насосні та ІТП). Місто на ці види робіт виділятиме 85% коштів, решту 15% - мають знайти мешканці будинку. Замовником робіт визначено комунальне підприємство «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду».

Рішення підтримали 90 депутатів.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.