У Великій Австралійській затоці відкрили 270 нових видів морських організмів

 У Великій Австралійській затоці відкрили 270 нових видів морських організмів

У Великій Австралійскій бухті (затоці) було виявлено понад 270 глибоководних видів морських мешканців, раніше невідомих науці, в той час як сотні інших були вперше виявлені в водах біля південного узбережжя Австралії. Про це пише АВС Nwes.

На фото: Експедицією було знайдено два нових студенистих види морських жителів, що, скоріш за все, буде підтверджено науковцями по закінченні експедиції

На фото голотурія "Безголовий курячий монстр", яку знайшла австралійська експедиція нещодавно у водах біля материка. ("Вечірка" писала про це)

Учасники дослідницької програми Great Australian Bight вартістю 20 мільйонів доларів США виявили 275 нових видів і більше доказів морських запасів нафти і газу, які могли б використовуватися енергетичними гігантами, включаючи Chevron і Statoil.

Проект був в основному фінансований BP, але здійснювався незалежно CSIRO, Південно-австралійським науково-дослідним інститутом, Університетом Аделаїди і Університетом Флиндерса.

 ФОТО: Isopod, Plakolana sp, був виявлений у відкладеннях на глибині Великої австралійської бухти. (Фото: Х'ю МакІнтош, Музей Вікторії)

-До цієї програми дуже мало було відомо про те, що є у глибоких водах затоки, - сказав директор з досліджень д-р Бен Багерст. - Завдяки дослідженням, проведеним більш ніж сотнею провідних вчених і технічних фахівців Австралії за останні чотири роки у нас є моделі, інструменти і дані, які будуть вільно доступні, щоб допомогти інформувати про майбутнє управління затокою.

Серед нових видів, виявлених на морському дні на глибинах від 200 до 4000 метрів, крихітні організми, включаючи декаподи, ізоподи і поліхети - тип хробака.

Д-р Алан Вільямс з CSIRO сказав, що під час дослідницької програми було зібрано понад 63 000 примірників.

-Ми зібрали багато сотень видів риб, велику епіфауну - такі речі, як коралові губки, голкошкірі і т. д. І велика їх частина є новою, яку ніколи не бачили вчені, - сказав д-р Вільямс. - Не дивлячись на те, що протягом нашого дослідження ми виявили сотні видів, дані також показують, що ми можемо очікувати побачити ще багато, якщо ми збільшимо або розширимо наші зусилля з відбору проб.

 ФОТО: Декапод, Munida sp, також був знайдений. (Представлено: Х'ю МакІнтош, Музей Вікторії)

Маленькі кульки смоли і асфальти - тверді вуглеводні, знайдені вимитими на пляжах, також вказували на запаси нафти і газу в бухті, сказав доктор Енді Росс з CSIRO.

Відомо, що у водах біля Австралії зустрічаються й такі чудирнацькі витвори природи як риба-крапля й плащоносець а також, глибоководна риба-вовк.

Переклад з англійської - Катерина Новосвітня "Вечірній Київ"