Держава частково заплатить за няню: для батьків з’явилася нова можливість

Держава частково заплатить за няню: для батьків з’явилася нова можливість

Сім’ям з дітьми віком до 3 років вже з наступного року держава відшкодує частину зарплатні, яку батьки витратять на нянь.

Йдеться про відшкодування в розмірі 1692 гривні щомісяця від держави. Гроші повертатимуть в кінці календарного року за 12 місяців. 

Це ініціатива Міністерства юстиції України під назвою "муніципальна няня". 

Про це розповів начальник Головного територіального управління юстиції Києва Станіслав Куценко в інтерв’ю ресурсу "Обозреватель".

Батьки вільно обиратимуть няню за своїми вимогами – держава не нав’язує свої послуги. Для отримання компенсації потрібно буде лише зібрати чеки та віддати їх до фіскалів.

"Сімейна пара може сама обрати няню, з якою вона хоче укласти договір. Немає нянь, які надаються міською владою, оскільки немає реєстру та списку. Ця няня може бути просто фізичною особою або фізичною особою-підприємцем – немає обмежень, яку няню батьки оберуть – головне, щоб няня дивилася за дитиною", - зазначив Куценко. 

Як отримати відшкодування за няню

Ще раз нагадаємо: гроші держава повертатиме в кінці року. Для цього батьки мають подати договір про надані їм послуги, декларацію та чеки чи інші розрахункові документи, які підтвердять щомісячні витрати на няню. 

Зараз в Мін’юсті розрахували, що цією послугою по всій країні можуть скористатися 100 тисяч сімей. На це планується виділити з бюджету 2 мільярди гривень. 

Про цю ініціативу держави ще мало знають. І одразу ж з’явилися нарікання, що послуги няні коштують дорожче. Однак, варто наголосити, що це – нульова ініціатива для підтримки сімей, тобто раніше держава не платила батькам за їх дітей взагалі.

"Звичайно, ми розуміємо, що на ринку зараз вартість послуг нянь вища. Але добре, що хоча б частково буде компенсація від держави... Коли подавався бюджет, Мінсоцполітики та уряд розраховували, скільки може бути на цю послугу виділено. У відповідності з цим розраховувалася компенсація", - додає Куценко.

Наразі сума за рік, яку отримає родина за няню від держави, складає 20 304.

До слова, Держстат України оцінює, що нас в країні на 1 січня 2018 року є понад 42 мільйони (42 386 4 тис. осіб). При цьому чисельність населення України зменшилася на 198,1 тисяч осіб.

Проект муніципальна няня спровокував низку некоректної інформації. У Мін’юсті наголошують, що декретна відпустка в Україні зберігається, її ніхто й не планував скасовувати.

Це ще одна опція для родин з маленькими дітьми. 

"Зараз чутки в інтернеті розходяться, що не декретних коштів, не можна буде залишатися в декреті, якщо няню наймаєш. Це все міфи, цього не буде. Планується, що навіть перебуваючи на роботі чи вдома в декретній відпустці, няню можна наймати, декретні кошти виплачуються, в кінці року можна отримати компенсацію", - додав він.

Право на відшкодування матимуть й ті сім’ї, де хтось з батьків буде і сам в декреті, і найматиме няню.

"Може виникнути питання - чи отримають право на няню ті, хто перебуває вдома? Отримають. Мати може перебувати вдома в декретній відпустці, але при цьому няню теж можна наймати. Наприклад, хтось в молодому віці стає мамою і розуміє, що їй потрібна допомога", - зазначив він.

Нагадаємо, цьогоріч набрала чинності ще одна допомога на дітей – пакунок малюка. 30 тисяч родин по всій країні вже отримали "бейбі бокси".

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" в Telegram та Facebook.

Титульне фото: НСЗУ / Facebook