Микола Поворозник: Що може зробити Київ задля створення столичної агломерації і що це дасть мешканцям

Микола Поворозник: Що може зробити Київ задля створення столичної агломерації і що це дасть мешканцям

Київ має високий потенціал для створення навколо себе Агломерації. Основними пріоритетами у проведенні переговорного процесу із прилеглими до столиці територіальними громадами має бути економічно-соціальний розвиток територій та транспортне сполучення між ними. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник у звіті за результатами відрядження до міста Париж, пише прес-служба КМДА.

-Під час зустрічей члени делегації отримали низку важливих фахових консультацій щодо механізму напрацювання і створення Київської Агломерації на прикладі Метрополії Великого Парижу, – зазначив Микола Поворозник.

За його словами, основними повноваженнями Метрополії Великого Парижу є:

  • економічний, соціальний та культурний розвиток;
  • захист та покращення навколишнього середовища;
  • розвиток простору метрополії;
  • місцева житлова політика;
  • управління водними середовищами та запобігання повеней.

-Представники різних рівнів влади підтвердили, що створення міських агломерацій сприяло економічному розвитку регіонів. Основний висновок, зроблений у процесі зустрічей: об’єднання дає підстави для розвитку і залучення інвестицій. Усі експерти підтвердили високий потенціал Києва для створення навколо себе Агломерації, – наголосив Микола Поворозник.

Він зазначив, що наявність законодавчого акту на рівні Французької Республіки з чітким визначенням повноважень членів Метрополії, порядку формування керівних органів, їх повноважень та порядку фінансування у цілому спростив процес створення Метрополії Великого Парижу. Проте на рівні Республіки законодавчо визначено як формуються Агломерації навколо великих міст, а окремо - Метрополії Великого Парижу як столичного регіону.

-Враховуючи, що Київ має особливий статус відповідно до Закону України «Про столицю України – місто-герой Київ» та не є центром Київської області, доцільним є визначення на законодавчому рівні порядку створення Київської агломерації як столичного регіону. Це може бути і окремий закон, або внесення змін до спеціального Закону про столицю. Досвід, отриманий під час відрядження, підтверджує необхідність проведення ґрунтовного аналізу економічного розвитку прилеглих до Києва територіальних громад із прив’язкою до розвитку міста Києва, аналізу містобудівної діяльності, транспортного сполучення. Також необхідно проводити системну роз’яснювальну роботу серед органів місцевого самоврядування прилеглих територій про збереження їх  самостійності та повноважень органів місцевого самоврядування, – зауважив Микола Поворозник.

Він окремо додав, що з метою фахового підходу до процесу створення Київської Агломерації підготовлено та подано на погодження проект розпорядження щодо створення відповідної робочої групи та Положення про її діяльність. Основним завданням групи має бути напрацювання всіх необхідних нормативно-правових актів, проведення аналізу найбільш соціально-важливих потреб розвитку Києва та прилеглих територій.

Читайте також у "Вечірці": "Столиця буде збирати малі міста Київщини у агломерацію" та "Що таке Київська агломерація", а також які сім містечок погодилися вступити в столичну агломерацію.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.