Як отримати 2,6 млн грн на власне виробництво

Як отримати 2,6 млн грн на власне виробництво

Завдяки фінансовій допомозі Німецько-Українського фонду та програмі КМДА з підтримки інвестицій для малого та середнього бізнесу компанія “Реабілітімед” отримала кредит у розмірі 2,6 млн грн на створення власного виробництва ортопедичних товарів у Києві.

Про позитивний досвід створення успішного підприємства у столиці розповів в.о. керівника Німецько-Українського фонду Валерій Майборода.

- Гарний приклад співпраці Німецько-Українського фонду з малим та середнім бізнесом - це компанія “Реабілітімед”, яка займається виробництвом медичних товарів. Цей кейс дуже цікавий тим, що без нашої допомоги дане підприємство не змогло би залучити фінансування, - розповів він.

За словами Валерія Майбороди, від самого початку фінансові показники підприємства не відповідали вимогам, які  банк висував для своїх позичальників:

-В нього був дуже низький коефіцієнт обслуговування боргу, і за таких умов банк не видав би йому кредит.

Однак за рахунок компенсації 50% від процентної ставки, яку надали підприємству за програмою Німецько-Українського фонду, відсоток погашення боргу склав не 15%, як пропонував банк, а 7,5%. Тож компанія “Реабілітімед” отримала 2,6 млн грн. на 6 років саме під такий процент.

-Далі підприємство закупило німецьке обладнання для виробництва трикотажних медичних товарів. Будь-який банк півціни вартості цього обладнання бере в заставу, на решту - «Укргазбанк» залучив кредитну гарантію від Європейського інвестиційного банку. І ось за рахунок такої сінергії різних фінансових інструментів - нашого кредиту, компенсації від КМДА і кредитної гарантії - це підприємство отримало фінансування.

Таким чином у квітні 2018-го ТОВ «Реабілітімед» успішно підписало кредитний договір із АБ «Укргазбанк» і відкрило власне виробництво ортопедичних товарів.

Довідка. Німецько-Український фонд був заснований 1996 році за ініціативи Німецького баку розвитку KFA. Акціонерами НУФ є банк-партнер KFA, НБУ та Уряд в особі Міністерства фінансів. Фонд працює за європейською моделлю через банки-партнери. Починаючи з 1997 року в рамках програм НУФ видано понад 162 тис. кредитів на суму близько 750,2 млн. євро за рахунок коштів НУФ та власних коштів банків-партнерів.

Нагадаємо, 10 000 доларів виграв онлайн-сервіс, який аналізує фінансові послуги.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.