Киян знайомлять з чудернацькими масками аборигенів Австралії

Киян знайомлять з чудернацькими масками аборигенів Австралії

Чи знаєте ви, що у стародавні часи на островах Торресової протоки священну маску носили лише могутні чаклуни найвищого рангу, які мали здатність спілкуватися з предками духовного світу? До речі, культурні традиції корінного населення Торресової протоки не дозволяють точно відтворювати давні священні маски. Згідно з їхніми віруваннями, точно відтворені маски можуть не стримати надприродні сили, що в них живуть.

Про мистецтво виготовлення унікальних масок Торессової протоки розповідається на виставці "Еволюція". За ініціативою  Національного музею Австралїі у  2016 році сім митців виготовили свої сучасні інтерпретації ритуальних масок. Наразі оригінали експонуються в музею у Мельбурні, а киянам презентували фотографії цих експонатів та опис ритуальних масок.

-  В Торресовій протоці, що знаходиться на півочі від материка Австралії, розташовано 274 маленьких островів. Кожен унікальний, з власною історією, культурою та творчим самовираженням. Виготовлення масок - це частина традиції, яку і сьогодні зберігає ця спільнота. Корінні мешканці використовують такі маски в своїх ритуалах та церемоніях. Традиційно вони робилися черепашачих панцирів. Цей проект вшановує важливість церемоніальних масок у традиції та їх вплив на сучасне мистецтво, - розповіла Посол Австралії в Україні Мелісса О'Рурк.

Відвідувачі матимуть змогу побачити карту і фото островів Торресової протоки, дізнатися про місію культурного центру Gab Titui, а також про ритуальні маски та їхніх творців – представників корінного населення.

Коли: до 25 листопада
Де: музей Ханенків, вул. Терещенківська, 15-17
Вхідний квиток: 27 грн., 15 грн. студентам, 7 грн. пенсіонерам та школярам