Лічильники киян полагодять за кошти міста востаннє

Лічильники киян полагодять за кошти міста востаннє

Із понад дванадцяти тисяч будинкових лічильників тепла, які перебувають на обліку «Київтеплоенерго», 2327 не годяться для зняття показників. Що викликає неабияку стурбованість мешканців цих будинків, адже платня за «радянським» нормативом споживання теплоносія, як показує практика, значно вища від реального. Хто допоможе киянам?

Згідно з новим законом про комерційний облік комунальних послуг, тепер приладами у будинкових теплопунктах мають опікуватися – встановлювати, повіряти, ремонтувати – самі мешканці. Витрати на це відтак вилучено зі структури тарифу на опалення. Тепер будинкові лічильники – власність жителів. Однак не всі ще підзаконні нормативні акти щодо механізмів реалізації нововведень схвалені урядом. Зважаючи на «білу пляму» житлово-комунального права, члени профільної комісії Київради погодили використання «Київтеплоенерго» 24 мільйонів гривень з метою приведення лічильників до ладу.

У Департаменті жилого-комунальної інфраструктури КМДА склали відпо- відний графік. І, як пообіцяв директор департаменту Дмитро Науменко, усі понад дві тисячі лічильників будуть відновлені до кінця року. Спершу проведуть повірку 1217 з них, згодом відремонтують 706 поламаних, а насамкінець куплять 404 для тих будинків, де тепломіри влітку викрали злодії.

Чиновники попереджають, що цього року таку роботу за бюджетні кошти проводять востаннє. Із 2019-го турбуватися владі про це просто забороняє закон, у якому передбачено, що комерційні (тобто будинкові) прилади обліку утримуються в справному стані mза рахунок внесків співвласників багатоквартирних будинків.

У Києві проблема з крадіжками лічильників – дуже гостра. У середньому щодня без тепломіра опиняється один-два будинки. Найгірші справи
у Деснянському і Святошинському районах. Крадії працюють дуже вміло, на відміну від правоохоронців. Скажімо, нещодавно за одну ніч в будинку на Донецькій, 57-а, без лічильників залишилися троє з п’яти під’їздів.

– Жоден лічильник поліцією на сьогодні, на жаль, не знайдено, – зітхає заступник директора Департаменту ЖКІ Сергій Мрига.

У КМДА радять киянам встановлювати в теплопунктах сигналізацію. Більше того, міська влада готова відгукнутися на прохання загальних зборів мешканців будинку і встановити відповідне обладнання, що коштує 10-12 тисяч гривень, за кошт міста. Киянам доведеться лише сплачувати по кілька гривень щомісячної абонплати.