Тепло для Виноградаря: 90 будинків без тепла, 266 аварій за кілька місяців

Тепло для Виноградаря: 90 будинків без тепла, 266 аварій за кілька місяців

Відбулася зустріч представників КП «Київтеплоенерго» з мешканцями житлового масиву Виноградарь та громадської організації «Варта Виноградаря».  Про це вже повідомляла «Вечірка».  Говорили про найболючіше: причини відсутності та строки відновлення гарячого водопостачання (ГВП) в будинках мікрорайону.

Як повідомили в КП «Київтеплоенерго», наразі близько 90 будинків житлового масиву лишається без ГВП. Причина — аварійні пошкодження трубопроводів, які чи не щодня виявляють на тепломережах.

Лише з травня 2018 року на Виноградарі було виявлено і ліквідовано 266 пошкоджень мереж та обладнання ГВП. Вже перекладено близько 4 км найбільш зношених труб. Станом на сьогодні в мікрорайоні лишаються неліквідованими ще 25 пошкоджень, які аварійні бригади Підприємства планують усунути до 28 листопада включно. Це дозволить відновити подачу гарячої води до більшості будинків.

Однак варто розуміти — Виноградар один з найстаріших районів Києва, і тепломережі, які прокладалися при його будівництві, уже досить зношені. Усуваючи одні пошкодження, аварійні бригади чи не щодня виявляють нові, які часто не дозволяють відновити подачу теплоносія в заплановані терміни.

Одне з найпоширеніших питань, яке цікавило мешканців – чому виявити та усунути усі пошкодження тепломереж не можна під час гідравлічних випробувань. Насправді гідравлічні випробування дозволяють перевірити труби на щільність з допомогою високого тиску, але не високої температури. Через тривалу відсутність газу цього року, трубопроводи все літо знаходилися без теплоносія (гарячої води) і коли при старті опалювального сезону та відновленні подачі гарячого водопостачання по трубах пустили теплоносій, зросла кількість саме температурних пошкоджень мереж, які виявити влітку не було змоги.

Теплове господарство столиці 7 місяців тому (з 1 травня 2018) перейшло в управління КП «Київтеплоенерго», отримавши в спадок від приватного товариства зношені більше, ніж на 70 % тепломережі, які наразі потребують реконструкції та повної заміни. І ця заміна відбувається, але поступово. Наразі теплові мережі столиці сягають більше 2,7 тис. км у 2-х трубному обчисленні і замінити усі їх протягом одного літа чи одного року неможливо.

Дякуємо організатором ініціативної групи житлового масиву Виноградар, що запросили нас на своє зібрання. Наше комунальне підприємство відкрите у своїй діяльності та до спілкування зі своїми клієнтами і вдячне за зворотній зв'язок. Наше завдання в найкоротші терміни відновити подачу гарячого водопостачання та опалення до кожного будинку, де послуги наразі відсутні, в усіх районах зони обслуговування КП «Київтеплоенерго».