Лабіринт, чарівний ліс і «живі» картини: чим дивує виставка Самскара в Києві

Лабіринт, чарівний ліс і «живі» картини: чим дивує виставка Самскара в Києві

15 листопада в Будинку одягу на львівській площі відкрився унікальний виставковий проект, створений художником Андроїдом Джонсом. Серед його найвідоміших проектів - розробка концептів для фільмів серії Star Wars та Avatar, а й шоу-проекції на будівлях оперного театру у Сіднеї та Емпайр-стейт-білдінгу. Кияни мають змогу побачити його роботи вже вдруге. 

Імерсивність - це ефект занурення. Ми вирішили відмовитися від ідеї, коли люди просот дивляться на картини, що висять на стіні. Адже до кінця ти не можеш зрозуміти, що мав на увазі художник. Ми даємо можливість відвідувачам зануритися в світ художника, побачити його картини в живому вигляді, –розповіла арт-директор Samskara в Києві Ганна Духнівська. – Самскара слід, який залишають в нас минулі і сучасне життя. Ми подорожуємо крізь життя, між світом та безмежним простором, проте не здатні згадати про це, та зберігаємо лише Самскари. 

Подорож в світ Андроїда Джонса починається з дзеркального лабіринту. За задумкою, кожен може відчути себе і свою сутність. Далі відвідувачі потрапляють в зоні чарівного лісу – фотозону, які створили декоратори. У Андроїда природа – одне з натхнень його творчості, так само як ведична література. Багато його образів було створено під враженням від прочитання епосу «Бхагават Гіта». Навпроти – проекція, яка реагує на рухи. Також тут можна зустріти дівчат, перевтілених у героїнь картин. 

В повнокупольному кінотеатрі демонструється 22-хвилинне шоу Samskara 360, створене на основі робіт Андроїда Джонса. Завдяки цій технології глядачів повністю оточує картинка і не потрібно VR-окулярів, щоб бачити створену реальність. 

В наступному залі розміщені картини художника, видруковані на полотні або «подвійні» за технологією стерео-варіо – коли зображення змінюють один одне. В останньому залі працює 18-метрова проекція з творами Андроїда Джонса, проводяться концерти та презентації. 

Зокрема, 17 листопада тут виступатимуть співачка INAIA, чия інді-музика натхненна художниками-сюрреалістами та романтикою, експериментальна співачка HINDU, майстри гри на магічному хангу. А 18 листопада відвідувачів чекають лайв від дуету Dubteklab, візуальний перформанс, ембієнт-бандурист Іван Ткаленко та інші електронні проекти. 

– Виставка поступово розширюватиметься, ми плануємо задіяти другий поверх, показати там ще картини Андроїда Джонса. Також ми відкриті до співробітництва з локальними художниками, які підходять по концепції, можемо надати їм місце для тимчасової експозиції. Прагнемо, аби у митців була можливість приєднатися, знайти однодумців для співпраці та показати свої роботи. Зокрема в неділю Євген Ващенко презентує свою ізометричну скульптуру, з якою зробить аудіовізуальний перфоманс. Буде «оживляти» її за допомогою відео і музики. Це генеративна графіка, коли музика змінюється залежно від картинки і навпаки, – продовжує Ганна Духнівська. – Також чекаємо на приїзд до Києва Андроїда Джонса. Він знаний своїми проекціями на будівлях. Сподіваємося зробити щось таке і на одній зі столичних будівель. 

Фото/відео: Ольга Косова

Samskara
Коли: до 15 травня, вт-нд з 13.00 до 23.00. 
Де: Будинок одягу, Львівська площа, 8
Вартість квитка: 250 грн в будні, 300 грн в вихідні, студентам 150 грн, дітям до 18 років вхід вільний. 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.