Безкоштовна велошкола у Києві: як готують юних спортсменів

Безкоштовна велошкола у Києві: як готують юних спортсменів

Сильний дощ, сніг, мороз – усе це не є перешкодою для юних спортсменів з великим бажанням стати чемпіонами. «Вечірка» завітала у гості до відділення велоспорту Дитячої-юнацької спортивної школи №7 Шевченківського району м. Києва, яке минулого року відкрили на території Київського велотреку.

На навчання до велошколи приймають дітей віком від 10 до 18 років, заняття безкоштовні. Спочатку тренер оцінює спортивні навички дитини, а потім, починаючи з найпростішого, планово готує її до змагань. Заняття проходять за спеціальностями трек та шосе.

Киянину Володимиру Жительному  11 років, він майже рік займається велоспортом, але вже встиг випробувати свої сили на різних змаганнях.

– Усе почалося з звичайнісінької шкільної екскурсії на велотрек, де мені запропонували покататися на велосипеді. Мені дуже сподобалось і я вирішив цим займатися й надалі. Мої рідні підтримали моє нове захоплення, – розповідає юний спортсмен Володимир.

 – Першим моїм випробуванням було звикнути до іншого велосипеду, оскільки раніше я катався тільки на «гірському». Я вже брав участь у шосейній гонці на Трухановому острові, де посів друге місце. Нещодавно на змаганні з треку я двічі отримав третє місце. Буду сумлінно тренуватися, щоб нарешті посісти перше!

Наступний наш герой – 14-річний Леонід Фоменко – розпочав свою кар’єру з тріатлону (плавання, велогонка та легкоатлетичний крос).

Раніше я займався тріатлоном. На сьогодні я займаюсь лише велоспортом та вже став кандидатом в майстри спорту України. Розпочати спортивну кар’єру мене надихнув мій дідусь, який є майстром спорту на треку та шосе, я вирішив йти «за його стопами», – коментує Леонід.

13-річний Матвій Ушаков почав своє знайомство зі спортом завдяки другові.

Цим видом спорту захопився мій товариш та запропонував мені спробувати. Згодом він покинув заняття, а я натомість відкрив для себе новий спортивний світ і просто не уявляю свого життя без нього. Хоча були й труднощі. На одному змаганні я продемонстрував не дуже хороший результат. Чесно кажучи, я дуже засмутився, нічого вже не хотілося, але я намагався це нікому не показувати і сам для себе вирішив, що потрібно більше та якісніше тренуватися, тоді все вийде. Раджу усім початківцям вірити в себе, ніколи не покладати рук, адже у спорті виживають найсильніші! – впевнений  Матвій.

Заслужений тренер України Віктор Осадчий розповів, що зазвичай до школи приходить дуже багато дітей, проте після кількох тренувань кількість відвідувачів значно зменшується. Тренер пояснює, що дитині спочатку важко займатись цим видом спорту, адже процес підготовки – це не тільки їздити на велосипеді, але й серйозна робота над собою.

Бажання зникає в момент, коли діти стикаються з першими труднощами. Було б трошки легше, якби діти не боялися це визнавати і розповідати все тренеру. Ми завжди підтримуємо наших учнів, усі діти різні і до кожного у нас індивідуальний підхід. Ми враховуємо їх фізичну форму і відповідно до цього тренуємо, – підкреслює пан Віктор. – На щастя, для їх підготовки у нас є все: велосипеди, велотренажери, бігові доріжки та силові тренажери. Своїми учнями ми дуже пишаємося!

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!