Яким міг бути Хрещатик: у столиці відкрилася унікальна виставка

Яким міг бути Хрещатик: у столиці відкрилася унікальна виставка

До 5 лютого у виставкових залах «Хлібні» Національного заповідника «Софія Київська» працюватиме масштабна виставка, присвячена повоєнній відбудові головної вулиці столиці — Хрещатику. 

фото Олексія Іванова
фото Олексія Іванова
фото Олексія Іванова
фото Олексія Іванова

Хрещатик зазнав руйнувань під час Другої світової війни, проте значну кількість будинків можна було зберегти. Замість цього було прийнято рішення про повну відбудову і проведено архітектурний конкурс, що зібрав понад два десятки учасників не тільки з Києва, а й з інших міст Радянського Союзу. 

В експозиції представлено більшість уцілілих оригінальних робіт конкурсу. Вперше одночасно експонуватимуться конкурсні роботи 1 та 2 туру, частина з яких досі не виставлялася. 

Якою могла б бути головна вулиця столиці, якби задум Олекси Тація чи Олександра Власова було повністю втілено у життя? Попри те, що історія не знає умовного способу, експозиція виставки допоможе відповісти на ці запитання. Адже значна частина проектів, які брали участь у конкурсі, так і залишилася на папері.

Де: Національний заповідник «Софія Київська» (вул. Володимирська, 24)
Коли: 15 листопада - 5 лютого 2019
Вхід на територію Софійського музею: 20 грн — дорослі, 10 грн — студенти, школярі, пенсіонери, та до виставкових залів «Хлібні»: 40 грн — дорослі, 15 грн — студенти, школярі, пенсіонери.

Фото Олексія Іванова

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.