У Києві з’явиться єдина база всіх водойм міста

У Києві з’явиться єдина база всіх водойм міста

Вчора на пленарному засіданні Київради депутати проголосували за створення єдиної інформаційної бази водних об’єктів столиці.

Як повідомляє автор проекту рішення, депутат Київради Ганна Сандалова, "це важливо, бо сьогодні кияни не мають відкритого доступу до інформації про водойми столиці, їх реальний стан та порушення, що виявляють при їх обстеженні екологи. Вся ця інформація разом із даними про форму власності водойм та охоронні договори стане доступною для всіх, хто захоче з нею ознайомитись".

Крім того, в базі розмістять інформацію про ширину прибережних захисних смуг, а також дозволи на розміщення розважальних закладів в їх межах, що є дуже важливо для здійснення громадського контролю.

 Нині на різних веб-ресурсах наявна лише вибіркова інформація щодо тих чи інших річок та озер. Через це важко належним чином контролювати водне середовище міста і це призводить не лише до забруднення чи знищення водойм, а й до порушень законодавства у сфері  будівництва в прибережних смугах.

Саме тому виникла необхідність створення єдиної інформаційної бази водних об’єктів столиці. Вона має містити інформацію щодо інвентаризації та паспортизації, дані про форму власності водойми, охоронні договори, фотознімки водних ресурсів, відомості про судові спори щодо порушення законодавства в сфері охоронних об’єктів. Також обов’язковою буде інформація про ширину прибережних захисних смуг і дозволи на розміщення розважальних закладів в межах прибережних смуг.

Рішення сприятиме відкритому доступу громади до бази водних об’єктів Києва, а також створить умови для громадського контролю за збереженням водних об’єктів. Очікується, що завдяки роботі інформбази, зменшиться кількість порушень законодавства в сфері охорони водойм.

Адміністратором відповідної системи буде КП «Головний інформаційно-обчислювальний центр».