Міністр екології проти законів про «євробляхи»

Міністр екології проти законів про «євробляхи»

На своїй сторінці у Фейсбук, міністр екології Остап Семерак повідомив про те, що він налаштований проти законів, що стосуються власників автомобілів на єврономерах.

- Мене не влаштовують закони про «євробляхи».
Я не про розміри акцизів та розмитнення. Я - про довкілля. У погоні за дешевими авто і полум’яними дискусіями його проігнорували. Я попереджав багато разів, до чого може призвести масове ввезення на територію України морально і фізично втомлених авто з ЄС. Ми підготували правки до обох законопроектів - ключові з них не були враховані.
Ми пропонували хоча б встановити зараз належний екологічний коефіцієнт для авто стандарту нижчого за ЄВРО-4 та навіть ці компромісні правки не було враховано. Хоча я особисто за те, щоб на українських дорогах їздили автомобілі виключно стандарту ЄВРО-6.
Чи хтось ще не знає, що громадяни ЄС масово продають автомобілі, які не відповідають стандарту ЄВРО-5 та ЄВРО-6, а інакше доводиться платити високі штрафи? Подекуди 1 тис євро на місяць.
Так само не враховані пропозиції звільнити до 2020 року від ПДВ та акцизу ввезення електромобілів до України.
З одного боку беремо на себе міжнародні зобов’язання у екологічній сфері щодо регулювання того ж вмісту шкідливих речовин у вихлопних газах, а з іншого - за рахунок цього хламу (бо автохламу завезено таки багато) збільшуємо техногенне навантаження на довкілля і наші з вами легені.
Повторюся, що забруднюючі речовини не перевіряють соціальний статус і паспорт. Ми всі дихаємо одним повітрям, п’ємо воду з одних джерел, вживаємо продукцію вирощену на одних полях і городах.
Вважаю, що на цьому етапі це вирок і для суспільства, і для парламентарів,
- йдеться у повідомленні міністра.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.