Іспано-українська виставка розкрила цикли людського життя

Іспано-українська виставка розкрила цикли людського життя

«Secuencias» - «Life cycles» — так називалась міжнародна іспано-українська виставка, яка відбулась в Культурному центрі  іспанського міста Сарагоса.

Організаторам довелося зіткнутися з безправністю на польському кордоні: незважаючи на отримання дозволів на вивіз робіт з боку Міністерства культури, поляки вимагали додаткових документів. Внаслідок цього виставка не встигла на перше заявлене відкриття.

Куратором іспанської сторони виступив відомий скульптор та винороб Карлос Гарсія Лахос: він добре відомий і в Іспанії, і в Україні, завдячуючи низці успішно реалізованих арт-проектів між музеями двох країн.

Ідея іспано-української арт-коллаборації спочатку мала об’єднати твори двох авторів: Карлоса Гарсія Лахоса та успішної української художниці Маріанни Абрамової — арт-директора Культурного центру АртЛайн, організатора міжнародних проектів та симпозіумів, що вже багато років об‘єднують  митців різних країн світу.

Тема виставки знайшла відгуки серед талановитих художників не лише України, а й навіть Ізраїлю. Маріанна Абрамова виступила куратором з української сторони. А сам проект став ще й площадкою для презентації в Іспанії молодих, талановитих українських авторів, які вже встигли яскраво заявили про себе в Україні.

Творчі роботи Маріанни Абрамової з нової серії «New connection» презентували крізь призму величезного впливу інтернет-технологій на життя сучасної людини, на стиль комунікації та взаємозв’язків на новому етапі розвитку цивілізації. 

— Протягом тижня виставка пройшла майже всі життєві цикли: від надії до розпачу, від краху та знову до надії, а врешті решт — до перемоги та яскравого івента. Це був тиждень компромісів, тонкої дипломатії, готовності йти на зустріч та налагодження дійсно партнерських відносин, — розповідає Маріанна Абрамова, художник, куратор з української сторони. — Я щиро дякую за розуміння, поміч та теплий прийом з боку куратора іспанської сторони Карлоса Гарсію Лахоса та директора Культурного центру в Сарагосі Хесуса Медалона. Також хочу подякувати місцевій аудиторії, яка так тепло та щиро відреагувала на творчість українських митців і з готовністю підтримала нас у непередбачуваній ситуації.

Завдячуючи таким випробуванням, виставка стала дійсно резонансним заходом, пригорнула увагу місцевої публіки, об’єднала всіх учасників проекту та зробила наші країни ще ближче». 

Проект об’єднав твори української трійки — Маріанни Абрамової, Анни Бітаєвої і Тараса Юхимука, а також талановитого митця з Ізраїлю Таріела Демчинського та самого Карлоса Гарсії Лахоса. Кожен з учасників по своєму розкрив тему життєвих циклів у своїх роботах. Так, Тарас Юхимук дуже ретельно підійшов до співпраці, заздалегідь готував ескізи, шукав найвиразніші мотиви. За два місяці він зробив цілу серію спеціально для цього проекту. Мабуть сам факт, що виставка відбувається в Іспанії, надихнув Тараса на створення цікавих сюрреалістичних композицій: вони ніби виростають зі спогадів дитинства, з колориту надії та захоплення життям. Чіткі ритми митця розкривають весь спектр життєвої динаміки, періодів злетів, перешкод і, зрештою, наступних життєвих циклів. У роботах Тараса іспанська публіка відзначила певний вплив славетно відомого сюрреаліста Сальвадора  Далі.

З великою зацікавленістю  сприйняв глядач експресивні абстрактні роботи Анни Бітаєвої: у своїх творчих пошуках вона показала бачення сенсу життя та його циклічності, дійшла до висновку, що від власного (щосекундного) вибору залежить розвиток нашої життєвої історії та долі.

У серії робіт Таріела Демчинського відобразились теми перетину та співіснування духовного та тілесного в людині.  Автор розмірковує про рубежі та кордони (реальні або уявні), які людина має прийняти або перетнути задля подальшого розвитку та нових життєвих горизонтів.

Нові роботи господаря івенту з іспанської сторони Карлоса Гарсіа Лахоса відобразили весь життєвий цикл від народження до смерті та дали змогу по-новому подивитись на неминучі  процеси нашого життя…

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!