Стрімке зростання: до Європи іде у вже 42% українського експорту

Стрімке зростання: до Європи іде у вже 42% українського експорту

За 9 місяців цього року Україна продала товарів та послуг на суму 41,7 млрд доларів, при чому частка Європейського Союзу в загальному обсязі експорту склала 42,3%, що в абсолютних цифрах становить 14,6 млрд доларів.

Про позитивну тенденцію зростання українського експорту, із посиланням на дані Державної служби статистики, розповів офіційний портал Кабінету Міністрів України.

- Експорт товарів та послуг з України за 9 місяців поточного року зріс на 9,3% і склав 41,7 млрд дол. Частка Європейського Союзу в загальному обсязі експорту в абсолютних цифрах склала 14,6 млрд дол. (42,3%), - говориться у повідомленні.

За інформацією КМУ, товарний експорт при цьому зріс на 10,3%. За галузевим розподілом зростання продемонстрували такі сфери, як хімічна промисловість, деревообробка, текстильне виробництво, металургія та виробництво будівельних матеріалів.

Для порівняння, у січні-листопаді 2017-го експорт України складав 36,2 млрд доларів, у січні-листопаді 2017-го – 30,1 млрд доларів.

Вже 2 роки поспіль Європа залишається найбільшим торговим партнером України. У 2017-му експорт туди зріс із 9,8 млрд доларів (у 2016 р.) до 13 млрд доларів, збільшившись при цьому на 32,7%.

Нагадаємо, ще 5 років тому більше, ніж чверть українського експорту (26%) йшла до Росії; майже 36,5% збуту українських товарів приходилося на країни СНД.

Як повідомляв «Вечірній Київ», Харчова промисловість України переходить в онлайн.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.