На Володимирській гірці почалися археологічні розкопки перед будівництвом пішоходного мосту

На Володимирській гірці почалися археологічні розкопки перед будівництвом пішоходного мосту

На Володимирській гірці на площі 100 квадратних метрів почалися археологічні дослідження перед будівництвом велосипедно-пішохідного мосту до Арки дружби народів. Науковці з Інституту археології НАНУ вже викопали декілька дослідницьких шурфів (на фото). Якщо знахідок зроблено не буде, то тижнів за два на цій ділянці розпочнуть бурові роботи зі встановлення однієї палі – опори майбутнього мосту. Більше на цій ділянці ніяких будівельних робіт не передбачається.

За словами заступника голови КМДА Олександра Спасибка, наступна паля буде встановлена поряд зі сходами, що ведуть до колони Магдебурзького права. Ще дві опори встановлять вже біля оглядового майданчика, що поряд з Аркою. Всі роботи по спорудженню мосту, якщо дозволить археологія і не буде знайдено ніяких артефактів, планують завершити до Дня Києва.

За словами Олександра Спасибка, невелике будівництво у парку «Володимирська гірка» схвалено ЮНЕСКО й українськими органами охорони пам’яток. До того ж, погоджені й буде проведено роботи з укріплення схилів столичних пагорбів на плямі будівництва мосту. Тендер на підрядну будівельну організацію проведуть після завершення археологічних досліджень. Він нагадав, що довжина споруди – 210 метрів, полотно мосту буде зроблено зигзагами для кращого видового огляду столичних наддніпрянських пейзажів, огорожу мосту виконають зі скла, тут буде сучасна під світка й бездротовий інтернет.

-Крім того, в наступному році планується виконати реконструкцію Пейзажної алеї, й завершити реконструкцію парку «Володимирська гірка» у нижніх ярусах, - повідомив Олександр Спасибко.

За словами археолога Вячеслава Баранова, група якого проводить нині дослідження, поки у кількох виритих шурфах немає ознак культурних шарів, не виявлено знахідок. Є дані, що ця тераса була створена у19 столітті під час спорудження пам’ятника Святому Рівноапостольному князю Володимиру. Але вся Володимирська гірка – це унікальне місце, яке фрагментарно досліджувалося вченими протягом останніх 200 років під час забудов, які тут велися. Тут, за науковими припущеннями, можуть бути знахідки, адже достеменно про присутність киян на цьому місці відомо з часів заснування Києва.

Науковці зазначають, що вони досліджують лише невелику пляму на території гірки, яка потрапить у зону встановлення опори. Але, попри це, вразі виявлення чогось цікавого, законом передбаченмий повний комплекс дослідницьких робіт.