На Дарницькій ТЕЦ встановили електрофільтри для зменшення шкідливих викидів

На Дарницькій ТЕЦ встановили електрофільтри для зменшення шкідливих викидів

У столиці запустили в роботу перший новий електрофільтр, що допоможе знизити рівень шкідливих викидів на Дарницькій ТЕЦ більш, ніж у 30 разів. Про це повідомляє прес-служба КМДА.

Мер Києва Віталій Кличко зауважив, що цього року в рамках інвестиційної програми ТОВ «Єврореконструкція», яка є власником Дарницької ТЕЦ, розпочато впровадження комплексної реконструкції газоочисного обладнання ТЕЦ. Зокрема, реконструкція передбачає будівництво п’яти нових електрофільтрів, які значно знизять рівень шкідливих викидів та дозволять відійти від технології складування золи.

- Ми запустили в роботу перший із передбачених нових електрофільтр. Це тепер дозволяє більш як у 30 разів зменшити викиди шкідливих речовин у повітря, – зауважив Віталій Кличко.

Проектування, встановлення та налагодження електрофільтру було здійснене за кошти ТЕЦ. Вартість – 96,8 млн грн. Ще 4 електрофільтри планують встановити протягом наступних трьох років – до кінця 2021 року.

Також у рамках реконструкції ТЕЦ планується будівництво установок сіркоочищення і азотоочищення та рекультивація золовідвалу – озера «Гарячка».

- Це ключова програма для того, щоб у Києві було чисте повітря. І ми маємо робити все можливе, аби робота Дарницької ТЕЦ відповідала європейським стандартам, – додав Кличко.

За словами міського голови, прогрес у вирішенні екологічної проблеми, що десятиріччями існувала на Лівому березі Києва, став можливим завдяки спільній роботі міської влади, ТОВ «Єврореконструкція», НКРЕКП та місцевих мешканців-активістів. Міська влада очолила координацію процесів, зокрема – затвердження інвестпрограми на державному рівні.

Нагадаємо, у столиці 9 пунктів обігріву готові до роботи.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" в Telegram та Facebook.