Парк «Наталка» очима киян: недоліки та переваги

Парк «Наталка» очима киян: недоліки та переваги

Якщо ви досі вважаєте, що перетворення занедбаної зони у парк власними зусиллями неможливо, тоді ви помиляєтесь! Історія одного столичного парку на березі Дніпра досі вважається найвдалішим прикладом.

Парк «Наталка» на Оболоні ще донедавна вважався  занедбаною територією. Великі зміни прийшли разом з маленькою групою активістів. Вони об’єднались у ГО «Парк Наталка», щоб домогтись реконструкції парку. Згодом група переросла у сотні й тисячі мешканців Оболоні, які залучали друзів та спонсорів. Така активність не залишилась без уваги столичної влади і парк рішенням Київради було повернуто до власності Києва.

Вже за рік урочище перетворили не тільки в найкращий парк району, а й у прикрасу всього міста.

Зараз триває третя черга реконструкції «Наталки». Ідея змін полягає у тому, аби залишити територію у своєму природному вигляді. Тож, далі буде…

Що кажуть кияни.

«Вечірка» вирішила завітати до парку та поспілкуватись з відвідувачами. Що подобається їм найбільше, а що все ще потребує змін?

- Найбільше у парку «Наталка» мені подобається, що тут все зроблено з турботою про людей. Прокладено зручні доріжки, є велодоріжки і є туалет - це дуже важливо.  Багато гойдалок для діток, альтанки, лавки. І, звісно ж, тут дуже гарно. Тут просто приємно гуляти, - розповіла нам пані Інна.

Щодо побажань на майбутнє, жінка запропонувала встановити в парку питні фонтанчики.

Далі ми зустріли Юлію – мешканку Оболоні, що проживає поряд з зеленою зоною вже понад 8 років. Гуляючи з улюбленим песиком, жителька розповіла, що у парку є свої плюси і мінуси.

Юлія каже, що після масштабної реконструкції у «Наталці» з'явилися просто неймовірні натовпи людей, особливо влітку. За її словами, через це зникло відчуття природного «острівця» у великому мегаполісі.

- Дуже гарний зелений парк. Дерева, великий ігровий майданчик для моєї дитини. Мені подобається, що тут дуже безпечно для неї – немає машин, можна побігати, можна спокійно по набережній пройтись, – каже Аліна, що регулярно гуляє у «Наталці» зі своєю донькою.

Пані Аліна зазначає, що в парку їй бракує місця для пікніків, можливо, будиночки з лавками та столиками.

Нагадаємо, як змінити Київ із балончиком фарби: найкращі мурали відомого художника.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.