Як змінити Київ із балончиком фарби: найкращі мурали відомого художника

Як змінити Київ із балончиком фарби: найкращі мурали відомого художника

Рудий лис, папуга, слон, єнот, сова, тигр… Ні, це не перелік тварин із Київського зоопарку. Ці чарівні створіння оселились на вулицях столиці завдяки відомому муралісту Віталію Гідевану.

Сьогодні творцю яскравих артів, що перетворюють сірі закутки столиці на казковий заповідник, виповнилось 28 років. Лише за останній час художник розмалював десятку стін, бойлерних, садочків і подарував гарний настрій тисячям киян.

«Вечірка» зібрала 5 неймовірних малюнків, якими Віталій Гідеван прикрасив столицю!

Чарівний пегас у Дніпровському районі

Одна з останніх робіт автора. Яскравий пегас символізує добро, що завжди перемагає зло. Гідеван хоче показати, що все можливо змінити, головне - почати з самого себе та своєї сім'ї. Малюнок із сузір'ям Пегасу містить напис: «Де зорі, там є надія».

Де: між будинками по вулицях Сосницька, 10 та Двінська, 17.

Сова поруч зі столичною школою

Художник працював над роботою п'ять днів, використавши більше 35 балончиків фарби. Сова – це символ мудрості. Величезний всесвіт ховається на сторінках її книги. Це джерело знань дає величезну силу – на звершення найбільших відкриттів і героїчних вчинків.

Де: на вулиці Круглоуніверситетській, 7.

Мурал проти соцмереж та фільтрів

Мурал символізує залежність від телефонів та соціальних мереж. За словами Віталія, телефон став невід'ємною частиною нашого життя. Ми постійно перебуваємо під гіпнозом мемів і тонни лайків. Люди перестали помічати красу навколишнього світу, усі фото обов'язково піддаються фільтрам, хоча справжні кольори природи є досконалими.

Де: на вулиці Тростянецькій, 6Г.

Арт про тварин на межі вимирання

Малюнок нагадує про занедбану екологію світу. На яскравому арті зображена рись поруч зі словами: «Що ж робиш, людино, ти з нашим корінням? Нам іншого дому, крім Землі, не знайти!». На думку Гідевана, рись є символом лісів Закарпаття та, на жаль, знаходиться на межі вимирання.

Де: на вулиці Азербайджанська, 8.

Гігантська ластівка, що нагадує про час

Величезна пташка з пісочним годинником на фасаді старенького двоповерхового дитячого садка тепер радує око і перехожих, і вихователів, і малечі. Ластівка символізує швидкий прихід весни, яку всі ми з нетерпінням чекаємо, а пісочний годинник – це символ часу, що невблаганно минає.

Де: на вулиці Празькій, 31-А.

Нагадаємо, відома американка намалювала мурал на стіні фабрики Roshen в Києві.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.