Мирова угода розблокує арештовані рахунки київського метро

Мирова угода розблокує арештовані рахунки київського метро

КП «Київський метрополітен» укладе мирову угоду зі своїм кредитором «Австро-Угорською лізінговою компанією», яка раніше викупила борг комунального підприємства перед ТОВ “Укрросслізінг” у розмірі 1,97 млрд грн. Мирова угода дозволить залагодити суперечку з новим кредитором, зняти арешт з рахунків Метрополітену та розпочати процес реструктуризації та погашення боргу.

Схвалити рішення про мирову угоду закликав членів постійної комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку директор КП «Київський метрополітен» Віктор Брагінський.

-На виконання рішення суду у червні цього року виконавча служба Міністерства юстиції наклала арешт на всі рахунки включно з касами метрополітену. Для уникнення транспортного колапсу, рішенням Київради мені було доручено розпочати переговорний процес з компанією для реструктуризації цього боргу. Останній, на жовтень цього року, становить 1 млрд 679 млн гривень (з урахуванням уже списаних Виконавчою службою 295-ти мільйонів),  - повідомив Брагінський.

За його словами, метрополітен направив компанії проект мирової угоди щодо реструктуризації боргу у 3 етапи зі щорічними виплатами у 600 млн гривень до кінця 2019-го року, 539 млн - до 2020-го року та 539 млн  - до 2021-го року. Відповідно до пропонованого документу вказана сума є остаточною, і компанія відмовляється від будь-яких інших вимог.

-Одночасно, компанія-кредитор повідомила нас про зміну власника та назви на ТОВ «Австро-Угорська лізингова компанія», яка принципово не заперечує щодо укладання мирової угоди. Однак пропонує свою схему погашення заборгованості: 930 млн грн. до кінця 2019-го року та залишку - до кінця 2020-го року відповідно, - зазначив Брагінський.

Директор «Київського метрополітену» переконаний -  укладання мирової угоди дасть можливість почати процес реструктуризації заборгованості, при цьому зняти арешт з рахунків комунального підприємства та відновити його нормальну роботу.

Комунальне підприємство вже отримало погодження умов мирової угоди від Департаменту транспортної інфраструктури та Департаменту фінансів КМДА.

-Підписання мирової угоди після того, як будуть визначені джерела фінансування боргу, піде на користь не лише кредитору, але й боржнику, - упевнений представник  «Австро-Угорської лізінгової компанії» Андрій Волков.

Ми йдемо на зустріч метрополітену, зупиняючи виконавче провадження. Мирова угода повинна бути затверджена судом і стягнення боргу буде припинено. Почнеться процес реструктуризації. Розрахунок за цією заборгованістю має статися протягом двох років: 50% цього року і 50% - наступного.

Загалом, члени Бюджетної комісії Київради підтримали проект мирової угоди, пропонованої комунальним підприємством, з урахуванням вимог, висловлених Департаментом фінансів КМДА. За це проголосували 12 членів постійної комісії з питань бюджету.

Як раніше повідомляли ЗМІ, 31 січня 2017 року Київський апеляційний господарський суд ухвалив стягнути з КП "Київський метрополітен" на користь ТОВ "Укррослізинг" 1,97 млрд грн заборгованості за договором фінансових лізингових послуг, згідно з яким фірма у 2009 році передала метрополітену в користування 40 вагонів головних і 60 вагонів проміжних. 

При чому заборгованість за самі вагони становила всього 366 млн грн, решту склали відсотки, пеня, інфляційні втрати та "коефіцієнт коригування" на суму 1,19 млрд грн. Станом на вересень 2017 року з КП "Київський метрополітен" було стягнуто 155,92 млн грн, з яких 140,33 млн грн на користь "Укррослізинг" і 15,59 млн грн виконавчого збору.

Нагадаємо, Метро на Виноградар буде: що змінилося після тендеру.