Мінсоцполітики заперечило фейк про декрет та дитячі виплати

Мінсоцполітики заперечило фейк про декрет та дитячі виплати

Сім’ї, які отримають гроші за проектом від держави муніципальна няня, все рівно матимуть право на дитячі виплати та так звану декретну відпустку.

Міністр соціальної політики України Андрій Рева в інтерв'ю ІА УНН заявив про безпідставність чуток щодо начебто відміни декретних виплат чи відпусток по догляду за дитиною в Україні. 

Ініціативу з запровадженням муніципальної няні багато ЗМІ неправильно інтерпретували та подали як нібито скасування відпустки по догляду за дитиною.  Насправді це додаткова опція для українських сімей, а не заміна вже чинної.

Вони (ті, хто розповсюджують чутки про відміну грошей на декретну відпустку — УНН.) прив’язують наші додаткові заходи щодо соціального захисту сімей з дітьми, зокрема, введення поняття муніципальна няня, ... перекручують і кажуть, що це є на заміну державної допомоги. Буде державна допомога і муніципальна няня", - цитує відповідь Реви прес-служба Мінсоцполітики.

Що таке Муніципальна няня
Це компенсація від держави на няню.  Як повідомляла "Українська правда" в травні з посиланням на заступницю Реви Олександру Чуркіну, рішення набирає чинності з 1 січня 2019 року. Держава щомісяця компенсуватиме українським сім’ям частину зарплатні на няню в розмірі 1500 гривень. Відповідну Постанову затвердив Кабмін.

Мінсоцполітики наголошує, що державні виплати за народження дитини залишаються, муніципальна ж няня йде додатковою опцією.

"Це ж стосується відпуски по догляду за дитиною – хоче мати няню у відпустці? Буде няня у відпустці. Хоче вийти на роботу та мати няню – буде така можливість”, - пояснив міністр.

Нагадаємо, в Україні є ще одна опція допомоги від держави на малюків - так звані бебі-бокси. Понад 1980 "Пакунків малюка" видали в столиці.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" в Telegram та Facebook.

Титульне фото: Oksana Ivanytska