Туроператорів змусять надавати клієнтам фінансові гарантії

Туроператорів змусять надавати клієнтам фінансові гарантії

Міністерство економічного розвитку та торгівлі України хоче посилити відповідальність туристичних операторів перед споживачами туристичних послуг. Для цього пропонує забов’язати туроператорів надавати своїм клієнтам мінімальний обсяг фінансових гарантій, в обов’язковому порядку інформувати їх про затримки туристичних рейсів, а при отриманні туристичної ліцензії - підтверджувати державним органам свою бездоганну ділову репутацію.

Про це ідеться у Проекті постановиКабінету Міністрів України "Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження туроператорської діяльності", розміщеному на офіційному сайті Мінекономрозвитку.

-Туроператор зобов’язаний забезпечити дотримання мінімального розміру фінансового забезпечення, встановленого статтею 15 Закону України "Про туризм", протягом усього строку дії ліцензії. У випадку проведення виплат за гарантією туроператор зобов’язаний поновити розмір такої гарантії до встановленого законом мінімального розміру протягом наступного робочого дня за днем здійснення виплати, - ідеться у ст. 211 Проекту постанови.

Також там обумовлені терміни, у які туроператор має проінформувати споживачів про зміни у графіку перевезень:

-Туроператор, який надає послугу виїзного туризму із перевезенням, зобов'язаний не пізніше ніж за 8 годин та за 2 години до запланованого часу відправлення, перевірити, та у разі затримки рейсу на чотири або більше годин від запланованого часу відправлення повинен розмістити на своєму веб-сайті та надіслати на електронну адресу органу ліцензування інформацію про зазначену затримку.

Туроператор на своєму офіційному веб-сайті зобов’язаний розміщувати в довільній формі актуальну інформацію про туристичних агентів, які займаються реалізацією комплексу його туристичних послуг, та про наявність у них фінансового забезпечення. Повинен інформувати про кількість договорів на туристичне обслуговування, укладених безпосередньо туроператором або через туристичних агентів, із зазначенням країни тимчасового перебування.

Туроператор повинен забезпечити оновлення такої інформації не пізніше наступного робочого дня за днем укладення агентського договору або договору на туристичне обслуговування та зберігати її на офіційному веб-сайті протягом двох років.

Обов’язковою умовою для отримання ліцензії є надання відомостей про бездоганну ділову репутацію здобувача, відсутність у нього судимостей у сфері господарської діяльності та обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України.

Постанова також закріплює вимоги до штату співробітників компанії-туристичного оператора. Не менш ніж третина працівників повинні мати стаж роботи три та більше років у сфері туризму або відповідну профільну освіту.

У Проекті Постанови також зазначено, що туроператор при здійсненні своєї діяльності має створювати необхідні умови для зручного доступу до своїх приміщень осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Перед продажем туристичного продукту забов’язаний інформувати осіб з інвалідністю про відповідність їх потребам туристичної інфраструктури, включеної до туристичного пакету.

Нагадаємо, Київ прагне стати Європейською культурною столицею.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.