Альтернативний Хрещатик та ще 11 подій про Київ, які корисно відвідати цього тижня

Альтернативний Хрещатик та ще 11 подій про Київ, які корисно відвідати цього тижня

Для тих, хто хоче дізнатися більше про столицю, організовують лекції, зустрічі, презентації.

ТРОЄЩИНА: історія і дослідження

Презентація книги "Невідоме Лівобережжя 1960-1980-ті"/Троєщина/  

Автори Семен Широчин, Олександр Михайлик, Кирило Степанець розкажуть про своє дослідження та розкриють особливості забудови житлового масиву Троєщина. Останні екземпляри книги можна буде придбати безпосередньо після презентації (вартість 150 грн.).
Книга продовжує розповідь про Лівобережжя Києва, що рідко потрапляє в поле зацікавлення дослідників, та є продовженням першого видання про маловідому частину Києва. Книга проливає світло на найбільш недооцінений період - 1960-ї - 1980-ї роки, коли території лівого берега Києва активно забудовувались й зявлялися великі житлові масиви з типовим проектуванням. Тут згадана кожна висотна будівля пізньорадянського Лівобережжя, зокрема й перша в УРСР панельна 12-поверхівка. Автори розвінчують стереотипи про панельну забудову й розкривають деталі серій, що мають своїх авторів, технічні особливості, переваги і недоліки. 
Також в книзі представлено маловідомі факти та фотографії Лівобережжя, а також низку унікальних проектних ескізів и грандіозні нереалізованих плани багаторівневих урбаністичних просторів як проект неіснуючої лівобережної гілки метро.

Коли: 15 листопада о 19.30
Де: Муніципальна галерея мистецтв, вул. Драйзера, 6
Вхід вільний

TRSHCHN.Пленер на Троєщині №1

Перший пленер на Троєщині проведе художниця Євгенія Чайковська. Він поєднає в собі екскурсію вулицями, малювання з натури та работу з ескізами в Муніципальній галереї мистецтв. Під час екскурсії вулицями учасники робитимуть замальовки у себе в блокнотах та фотографуватимуть об’єкт дослідження - балкони багатоповерхівок . Разом з художницею учасники вивчатимуть формули побудови перспективи, частково переймаючи оптику архітектора, а також ознайомляться з інформацією про будівлі, фіксуючи на свої фотокамери, щоб під враженням намалювати кілька етюдів в теплому просторі галереї.
Організатор - TRSHCHN platform. Це мультидисциплінарний проект, який має завдання осмислити феномен сучасного спального району на прикладі Троєщини, проаналізувати причини і наслідки змін, що відбулися з часів його створення, та сформувати план трансформації й розвитку місцевості з метою підвищення позитивного досвіду життя.

Коли: 14 листопада о 12.00 
Де: Галерея мистецтв, вул. Драйзера 6
Участь безкоштовна, потрібна реєстрація (лист на trshchn.platform@gmail.com)
Не забудьте, будь ласка, вдягтися тепло та взяти з собою блокнот, олівець, фотокамеру/мобільний та хороший настрій. Обіцяють зігріти активним малюванням та гарячим чаєм.

ЩО ПОТРІБНО КУРЕНІВЦІ

Куренівка, Замковище, Антифіївка. Громадські обговорення 

Запрошуються місцеві мешканці, представники громадянського суспільства, люди, що працюють в районі та ті, хто знають район та бажають вплинути на його майбутнє.
Громадські обговорення проводяться в рамах процесу “Інтегрований розвиток Подільського району Києва”. Одним з його ключових результатів стане концепція стратегії розвитку, над якою працюють українські та німецькі експерти. Щоб напрацювання експертів максимально відповідали потребам містян проводяться громадські обговорення. 
Метою цієї події є зібрати інформацію про потреби жителів та користувачів району, виявити його сильні та слабкі сторони, структурувати його ключові проблеми. Під час заходу також планується коротка презентація про ключові цілі та задачі процесу інтегрованого розвитку Подільського району.

Коли: 13 листопада о 18.30
Де: Спеціалізована школа №118 "ВСЕСВІТ",  актовий зал
Вхід вільний 

СЕКРЕТИ ГІДА: як створити маршрут містом

Київ очима гіда 

- Я покажу як створити власний маршрут містом, якими сайтами користуватися, познайомлю вас з київськими гідами, покажу як відчути місто на смак, дотик, запах, як знаходити потаємні місця й незвичні речі, - анонсує спікерка Ірена Хмельовська. 

Коли: 15 листопада о 19.00
Де:  бібліотека КПІ, проспект Перемоги, 37
Вхід вільний, потрібна реєстрація 

КИЇВ У МИСТЕЦТВІ І ДОКУМЕНТАХ

Відбудова Хрещатика: конкурс та проектування

Хрещатик зазнав руйнувань під час Другої світової війни, проте значну кількість будинків можна було зберегти. Замість цього було прийнято рішення про повну відбудову і проведено архітектурний конкурс, що зібрав понад два десятки учасників не тільки з Києва, а й з інших міст Радянського Союзу. В експозиції буде представлено більшість уцілілих оригінальних робіт конкурсу. Вперше одночасно експонуватимуться конкурсні роботи 1 та 2 туру, частина з яких досі не виставлялася. 
Якою могла б бути головна вулиця столиці, якби задум Олекси Тація чи Олександра Власова було повністю втілено у життя? Попри те, що історія не знає умовного способу, експозиція виставки допоможе відповісти на ці запитання. Адже значна частина проектів, які брали участь у конкурсі, так і залишилася на папері. Куратор виставкового проекту Семен Широчин.

Коли: з 15 листопада 2018 до 5 січня 2019
Де: Національний заповідник «Софія Київська», вул.. Володимирська, 24, «Хлібня»
Вартість: вхідний квиток на територію Софійського музею (20 грн — дорослі, 10 грн — студенти, школярі, пенсіонери) та до виставкових залів «Хлібні» (40 грн — дорослі, 15 грн — студенти, школярі, пенсіонери).

"Історичне місто. Повернення в майбутнє"

З нагоди 30-ліття створення Державного історико-архітектурного заповідника "Стародавній Київ". 
Експозиція побудована на поєднанні історичних світлин та сучасних живописних творів присвячених унікальній та самобутній історії і атмосфері історичного міста Києва. Це фотозбірка 1870-тих - 1990-тих років, а також твори сучасних київських митців. Мета  - привернути увагу до смислів і справжніх цінностей в епоху глобалізму та тотальної конвертації. 
Протягом виставки 22 та 29 листопада відбудуться публічні заходи-діалоги «Стародавній Київ. Можливості актуалізації цінностей» присвячені популяризації пізнавального, туристичного ресурсу заповідника, за участі музейників, пам’яткоохоронців, публічних діячів.

Коли: з 16 листопада (відкриття о 18.00), далі щодня з 11.00 до 19.00
Де: Андріївський узвіз, 5
Вхід вільний

ЛЕКЦІЇ: Театральна і Контрактова площі, столичні легенди та Врубель

Контрактова площа: історія і тексти

Культурно-мистецький центр НаУКМА запрошує усіх, хто цікавиться історією, культурою і повсякденням Києва на заняття у Школі києвознавства.
Першу лекцію буде присвячено Контрактовій площі, яка здається такою близькою і знайомою, але насправді приховує багато таємниць.
- Що таке Київські контракти, який стосунок до них мав Ференц Ліст і про що писала Ліна Костенко у вірші "Я вперше в Києві..."?
- Чим торгували сто років тому у Гостиному дворі? 
- У якому творі Івана Нечуя-Левицького згадано фонтан "Самсон"? 
- Чому церква Богородиці Пирогощі має таку дивну назву? 
- У якому творі Миколи Гоголя дійовими особами є могилянські спудеї?
- Що сталося з Могилянкою у трилогії-антиутопії Юрія Щербака?

Коли: 13 листопада о 18.00
Де: КМЦ, вул.. Іллінська, 9, 2 поверх
Вхід вільний, потрібна реєстрація 

"Театральна площа Києва"

Краєзнавець та екскурсовод Валерій Лисенко розкаже про вулиці, будинки та людей, долі яких тісно пов’язані з Театральною площою. В княжі часи, на шляху до тодішньої наддержави Візантії, тут пролягла дорога від Золотих воріт до фортець Василів та Юр'їв. А в ХІХ столітті поруч з площею було прокладено новий Житомирський шлях до Західної Європи – Бульварну вулицю. З середини ХІХ століття постав Міський театр, а довкола багато інших цікавих споруд, з якими пов'язані неймовірні долі багатьох видатних людей. 

Коли: 15 листопада о 18.00 
Де: Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного, пр.-т Перемоги, 50
Вхід вільний.

Лекція «Київський період Михайла Врубеля»

Коли Михайло Врубель з'явився в Києві, йому було 28 років. Крім робіт в Кирилловській церкві Врубель виконав частину розписів в барабані купола Святої Софії, а також ескізи оформлення інтер'єру Владимирського собора. В місті він не тільки формувався як художник, але й зазнав любовних страждань.
Тему розкриває дослідник історії Києва Михайло Борисович Кальницький.

Коли: 13 листопада о 18.00
Де: бібліотека ім. Гоголя, вул. Вел. Васильківська, 136 
Вхід вільний

«Легенди будиночку, якого немає»

На черговому засіданні Клубу корінного киянина, співголова Клубу Богдана Мурашова розповість про цікаві факти з життя восьми поколінь своєї родини в будиночку на Шулявці. Ви побачите унікальні фото з родинного архіву Мурашових, які раніше не публікувались.

Коли: 18 листопада о 13.00. 
Де: Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського, вулиця Максима Рильського, 7 (станція метро "Голосіївська").
Вхід вільний

ЕКСКУРСІЇ: дворики і давні соцмережі

Двориками навколо Майдану 

Маршрут пройде такими, начебто, знайомим вулицям – Прорізна, Малопідвальна, Костьольна, Трьохсвятительська. Але побачимо ми їх з несподіваних ракурсів, а також звернемо увагу на колишні прибуткові будинки та дивуватимимось винахідливості архітекторів;  дізнаємось чому Олександрівський костьол будувався протягом аж чверть столітя і як він змінився протягом останніх років;  «зацінимо» унікальну систему збору дощової води; довідаємось, чому на одному з будинків «неправильна» нумерація.
Екскурсовод: Оксана Пурик 

Коли: 18 листопада об 11.30
Де: простір «Циферблат», Володимирська, 49а
Вартість: 120 грн., входять чай, кава і печиво. Потрібна реєстрація 

Соціальні мережі старого Києва

Як без раніше люди жили без соцмереж? Що їх поєднувало? Якими мережами та інструментами спілкування вони користувались?
під час екскурсії розглядатимуть стіни часів Київської Русі, собори, говоритимуть про жіночу вищу освіту, благодійність, видатних киян – Терещенків, Серда Лифаря, Ірину Немировську... 
Маршрут проходитиме від Софіївської площи по вулицях Володимирська, Золотоворітська, Богдана Хмельницького, Терещенківська та закінчиться на Хрещатику.

Коли: 18 листопада об 11.00
Де: Софійська площа
Вартість: 150 грн. Потрібна реєстрація 

Нагадаємо, 20 книжкових подій тижня, на яких чекають киян