Навігатор на 13-те листопада: куди піти в Києві

Навігатор на 13-те листопада: куди піти в Києві

Контрактова площа: історія і тексти

 Культурно-мистецький центр НаУКМА запрошує усіх, хто цікавиться історією, культурою і повсякденням Києва на заняття у Школі києвознавства.

Першу лекцію буде присвячено Контрактовій площі, яка здається такою близькою і знайомою, але насправді приховує багато таємниць.

- Що таке Київські контракти, який стосунок до них мав Ференц Ліст і про що писала Ліна Костенко у вірші «Я вперше в Києві...»?

- Чим торгували сто років тому у Гостиному дворі?

- У якому творі Івана Нечуя-Левицького згадано фонтан "Самсон"?

- Чому церква Богородиці Пирогощі має таку дивну назву?

- У якому творі Миколи Гоголя дійовими особами є могилянські спудеї?

- Що сталося з Могилянкою у трилогії-антиутопії Юрія Щербака?

Запрошуємо пошукати відповіді на ці та багато інших запитань разом!

Для участі в події необхідно зареєструватися за покликанням: goo.gl/forms/rMPKMtQpk8RwnMEz2

Коли: 18:00-19:30

Де: КМЦ, вул. Іллінська, 9.

Вечір музичний: Українські неороманси

Таня Ша та Олена Львова запрошують вас на Вечір українського неоромансу.

«В моємо серці» - це улюблені, всім відомі народні пісні у новітніх камерних обробках й авторські твори Тані Ша Шамшетдінової на вірші Євгенії Чуприної, Івана Андрусяка, Олени Гусейнової та інших.

«В нашій програмі немає випадкових пісень. Кожна приходить через якусь особисту історію, велику чи маленьку. Цими історіями ми й хочемо поділитися. І будемо щасливі, якщо наші гості заспівають улюблені рядки разом з нами».

Коли: 20:00 - 22:00

Де: Музичний простір МК, Богдана Хмельницького 57Б.

Вартість:  150 грн.

Вечір в кіно: Показ фільму «[Не] торкайся» і дискусія

Досліджуючи тонку грань між болем та задоволенням головних героїв, цей фільм – своєрідний виклик соціуму та кожному з нас окремо. [НЕ] ТОРКАЙСЯ – соціологічний експеримент, в якому режисерка запрошує глядача до переосмислення одвічного питання тілесності і сексуальності.

Герої картини – Лаура, Томас і Крістіан – дозволяють камері зазирнути в найпотаємніші куточки свого внутрішнього світу. Вони намагаються змінити звичні моделі поведінки, щоб знайти баланс між внутрішнім комфортом та навколишньою дійсністю і стати, нарешті, вільними. [НЕ] ТОРКАЙСЯ розповідає про те, як знайти близькість найнесподіванішим чином і як полюбити іншого, не втративши при цьому себе.

Коли: 19:00 - 22:00

Де: Васильковская, 1.

Вечір літературний: «Речі, що лишилися від дому»

У листопаді в Києві відбудеться презентація поетичної збірки Еліни Свенцицької «Речі, що лишилися від дому», яка нещодавно побачила світ у «Видавництві Старого Лева». Авторка розповість слухачам про переїзд з Донецька до Києва, відчуття дому, пам’ять про нього та долю переселенця і письменника.

У цій збірці зібрано вірші, які зродилися на румовищі дому, минулого життя, на дорогих серцю уламках пам‘яті, яка залишається болісною, поки ти живий. З чого народжуються вірші? Еліна Свенцицька написала книжку поезій з цього нашого божевільного часу, який минуле закинув у майбутнє, переплутав умовне і теперішнє, з часу війни, яка колись почалася, але не знає, коли закінчитися. Ці вірші народилися з того абсурдного стану, коли все звичне і щоденне стає чужим і вже не твоїм. І вже тоді ти знаєш:

Нас усіх чекає чужина.

Вийти в непорушність невідому —

І шукати в моторошних снах

Речі, що лишилися від дому.

Коли: 19:00

Де: Книгарня «Є», вул. Хрещатик, 46.

Вечір лекційний: «Роксолана і Хатідже Турхан: міфи та реальність»

13 листопада запрошуємо на лекцію Олександри Шутко, присвячену двом українкам – Роксолані та Хатідже Турхан.

  • Жінка, життя якої оповито міфами на легендами. Жінка з такою яскравою вдачею, що вже кілька століть два українських містечка сперечаються за право називатися її Батьківщиною.
  • Жінка, ім'я якої бринить в повітрі, як чарівна музика – Роксолана (Хюррем-султан). Про неї знають все і не знають нічого.
  • Коли вона потрапила до гарему? Якими чарами причарувала султана Сулеймана? Дійсно впустила йому до кісток отруту кохання? Скільки суперниць відправила в інший cвіт?
  • А ще вона особисто правила Османською Імперією! Чи ні?

І це далеко не всі міфи, які можна почути.

Коли: 19:00-21:00

Де: Контрактова площа, 7.

Вечір з особливим змістом: пам'яті Богдана Жолдака

«….Десь 1951-го, а, може, 1952-го року ми переїхали на вулицю Льва Толстого, будинок 5-А, пом. 17.

Ледве ми там трохи пожили, як сталася вікопомна історична подія ‒ гигнув Сталін. Її ми зустріли разом з Лукашем, бо оселився він у нас ще до того.

Жили ми дуже дружно, хоча тато Олесь усе, бувало, протестував, що Лукаш цілими ночами слухає радіоприймач, тихо увімкнутий, схилившись до зеленого вічка індикатора», — так починається історія про Лукаша, «Під зіркою Лукаша», книга спогадів Богдана Жолдака, яка вийшла в лютому цього року, у видавництві Дух і Літера, це була остання його книга.

Коли: 19:00

Де: Дiм Майстер Клас, вул. Богдана Хмельницького, 57Б.