Запрацювала карта України з пошуком рідних за прізвищем

Запрацювала карта України з пошуком рідних за прізвищем

У мережі з'явилась інтерактивна карта "Рідні", яка показує поширення прізвищ на території України, станом на довоєнні 2011-2013 роки.

Для того, щоб побачити, у яких регіонах проживають носії певного прізвища, треба ввести його українською мовою у спеціальному полі. В результаті, крім статистичних даних поширення, подається походження прізвища з низки етимологічних словників, згадки в деяких козацьких компутах та реєстрах, а також карта поширення прізвища на території Польщі. 

Матеріали були взяті з архівів України і оцифровані. Про це повідомляють творці карти із товариства українських родовідників "Рідні".

– Весь Національний архівний фонд України в 680 архівних установах нараховує 37 млн одиниць зберігання. Знайти в числених каталогах архівні справи, стосовно населеного пункту ваших предків – справа рутинна і непроста. Протягом року ми працювали над оцифруванням і систематизацією різноформатних каталогів, щоб тепер мати можливість надавати зведений перелік джерел в короткий термін і в зручному форматі. Цей витяг ми називаємо джерельною довідкою, – розповідають творці.