Дитячим дотиком пера: що обговорили юні журналісти у столиці

Дитячим дотиком пера: що обговорили юні журналісти у столиці

 Ірина Кондратенко,  Марина Войтович, Наталя Плохотнюк

Дитячим дотиком пера

У Київському  Палаці дітей та юнацтва відбувся  І Всеукраїнський форум «Дитячим дотиком пера», організований дитячим журналом-газетою "Я сам/а» спільно з Інформаційно-творчим агентством  «ЮН-ПРЕС». Привітати часопис приїхали 350 дітей і дорослих читачів, делегації з різних регіонів України, народні майстри, дитячі художні колективи, представники дитячих та дорослих ЗМІ.

 -Ми вирішили провести Всеукраїнський форум, на якому зібрали дітей і дорослих з нагоди святкування  20-річчя журналу "Я сам(а)" саме в Київському Палаці дітей та юнацтва, для того, щоб об'єднати наші родини, нашу країну, -розповіла головний редактор журналу Тетяна Кондратенко.  

У програмі форуму – цікаві  майстер-класи, ігри,  виставки, вшанування пам’яті жертв Голодомору, героїв Небесної Сотні та героїв, які захищали й визволяли нашу країну в роки Другої світової війни, екскурсії до пам’ятних місць столиці України. Діти навчалися робити різноманітні сувеніри та обереги, правильно надавати першу медичну допомогу у екстрених ситуаціях (разом проектом «Школа безпеки» від Товариства Червоного Хреста України).

Кінопоказ документального фільму «Іван Богун» (режисер -  Дмитро Ломачук), презентація книжки Оксани Діброви «Фортеця рідних святинь»  та міжнародного молодіжного  он-лайн-журналу «Молодь без кордонів» в рамках проекту ІТА «ЮН-ПРЕС» «Відкриваємо світові Україну», фотовиставка Тетяни Завойської «Вільні змалку – Майдан для всіх поколінь» і унікальна виставка рушників і картин від Зої Ружин нікого  не лишили байдужими. А панельна дискусія  «Сучасний стан періодики для дітей. Проблеми та перспективи» змусила б задуматися представників профільних міністерств і відомств, якби вони  все-таки на неї завітали.

-На мою думку, дуже важливо створювати газети та журнали для дітей з корисною інформацією. Така література привертає увагу. Це важливо в патріотичному вихованні молоді,- розповів 13-річний  Олександр з Чернігівщини.

На  Форумі  вихованці ІТА «ЮН-ПРЕС» отримали Подяки  від столичного Департаменту освіти й науки  за активну роботу в прес-центрі ІІІ-го Київського молодіжного  форуму «М-18».

Завершилося свято газети грандіозним концертом дитячих колективів.

Нагадаємо,  для київських школярів влаштували «журналістську вітальню».

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!