Марш трансгендерів відбудеться у центрі Києва

Марш трансгендерів відбудеться у центрі Києва

18 листопада у Києві відбудеться Марш трансгендерів.

20 листопада у світі відзначається Міжнародний день пам’яті трансгендерних людей, тобто таких, чиє самовідчуття не збігається зі статтю, приписаною їм при народженні. В цей день згадують тих, хто загинули через трансфобію: ненависть та упередженість до проявів трансгендерності та гендерної неконформності.

У 2018 році було опубліковано Міжнародну класифікацію хвороб 11 перегляду (МКХ-11). У ній йдеться про те, що медичні діагнози, пов’язані з трансгендерністю, більше не належать у ній до категорії психічних захворювань.

- Також цей рік відзначився ростом насильства з боку праворадикальних угруповань. Жертвами їх нападів стають здебільшого люди із вразливих груп та активісти й активістки правозахисних рухів: ЛГБТ, феміністки, роми тощо. Серед інших, це також і трансгендерні люди. Держава ж не робить нічого, щоб зупинити це насильство, тим самим даючи радикалам карт-бланш на його продовження, на можливість диктувати свої умови українському суспільству, невід’ємною частиною якого ми є, - зазначають ініціатори маршу, громадська організація “Інсайт”.

Саме тому 18 листопада трансгендери будуть вимагати оприлюднення плану впровадження МКХ-11 в Україні, зняття заборони на усиновлення/удочеріння для трансгендерних людей, а також про включення ознаки гендерної ідентичності до законодавства про протидію дискримінації та за якими прояви насильства мають розглядатися як злочини на ґрунті ненависті.

Коли: 18 листопада, 12:00 - 14:00
Де: Михайлівська площа

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.