Куди поїхали трамваї: велика перебудова на Борщагівці з висоти пташиного польоту

Куди поїхали трамваї: велика перебудова на Борщагівці з висоти пташиного польоту

Майже три тижні ведеться ремонт колії швидкісного трамваю на Борщагівці. Вечірка розпитала у "Київпастрансу", коли завершиться ремонт і чому виникла потреба повністю знімати рейки.

Відповідь на головне питання – коли відновить роботу 3 та 2 трамваї – нечітка. Орієнтовно перевізник планує завершити капітальний ремонт колій до нового року, однак точну дату вказати неможливо, відповіла заступник начальника Служби зв’язків з громадськістю КП "Київпастранс" Людмила Сергієнко. 

За її словами, колію потрібно знімати повністю. Це - "капітальний ремонт у зв’язку з граничним зношенням колійної конструкції Борщагівської лінії швидкісного трамваю на трамвайних маршрутах 2 і 3". 

- Він виконується за існуючим графіком, який включений у плани виконання ремонтів Службою колій нашого підприємства, - розповіли в КП.

Що зараз: поки рейки ще віддирають від землі

"Вечірка" побувала на кінцевій зупинці швидкісної лінії на Борщагівці та відзняла дроном фото- та відеорепортаж. Вже частини колії немає, однак демонтаж поки триває. Такий ракурс  дозволяє побачити, як гальмує рух автотранспорту кільце перед Кільцевою дорогою. Фактично трамвай витискають до лінії колії. Як знаємо, вони в Києві часто сходять з рейок, і залишається незрозумілим, як будуть піднімати вагони. Зараз це роблять автокрани, а тут, схоже, КП потрібно обзавестись новим обладнанням.

Фактично одночасно зі стартом ремонту колії відновилося скандальне будівництво торгівельного центру на кінцевій зупинці 3-го трамваю. Його фактично втиснуть в кільце станції Кільцева дорога. І вже тут приватний забудовник, ТОВ "Київпроект девелопмент" обіцяє завершити в 3-му кварталі 2019 року. Принаймні так вказано на сайті компанії, на місці будівництва ТЦ нам відмовили в коментарі. Матеріал про скандальне будівництво на Борщагівці готується до публікації. 

На питання, чи завершиться капремонт трамвайної лінії до Нового року, в КП відповіли: 

- Ми плануємо (завершити до кінця грудня), але час покаже. Тому що все залежить від об’ємів, від самого проведення ремонту, погодних умов, - розповіла Сергієнко. 

Востаннє лінію реконструювали вісім років тому (з осені 2009 до жовтня 2010 року). Тоді відкрили після ремонту майже всі станції трамваю за маршрутом 3-ки. Тобто попереднього разу ремонт тривав фактично рік. 

Зараз же перевізник підсилив маршрут 1 трамваю в години пік.