Мала академія наук запросила київських школярів в лабораторію експериментальних досліджень

Мала академія наук запросила київських школярів в лабораторію експериментальних досліджень

Ми всі мріємо жити у розвинутій країні з якісними медициною, освітою та гарним рівнем життя. Для того щоб такі мрії перетворились на реальність, потрібно розвивати науку. Заохочувати до науки дітей та показувати, що наука – це не нудно.

Цього року у вересні Мала академія наук відкрила нову лабораторію експериментальних досліджень «Ex Lab».

За 2 місяці у ній уже працювали  близько півтисячі школярів з різних регіонів України.

Сьогодні досліди, які проводять в лабораторії, продемонстрували й журналістам.

Так, на дослідах з біології учасники зможуть провести детекцію ДНК методом гель-електрофорезу, який є одним із базових методів у роботі молекулярного генетика, виділити ДНК з яблука та банану. Ще один експеримент – аналіз каріотипу людини, тобто дослідження хромосом. На експериментах з хімії можна буде власноруч виготовити контактні лінзи з полімерних гідрогелів та дослідити їх чутливість до зміни рН-середовища.

- Лабораторний комплекс «Ex Lab» - це освітнє середовище, де можна вивчати різні науки через експерименти. Це інтеграція практики і теорії. «Ex Lab» складається з чотирьох лабораторій: біологічної, хімічної, математичної та робототехніки і ІТ. Ці науки важко засвоювати лише за підручниками та лекціями. А експерименти – це саме той метод, який пробуджує у школярів бажання вчитися. Провідні науковці України розробили цікаві курси, в основі яких – практичні досліди, а через них легше дається і теорія, - пояснює президент Малої академії наук Станіслав Довгий.

 Лабораторія експериментальних досліджень проводить навчальні курси за індивідуальними заявками та на замовлення закладів освіти. Приїхати на практику у лабораторію можуть школярі з усієї України. Періодично також співробітники «Ex Lab»  виїжджатимуть до інших регіонів самі. Так, лабораторія вже приїжджала в гості до львівських та івано-франківських школярів. Співробітниками лабораторії розроблено більше 20 модульних  дослідницько–експериментальних курсів. У лабораторії «Ex Lab» матимуть змогу «торкнутися науки» 600 учнів щомісяця.

Переважно заняття розраховані на учнів 9-11 класів. Але є заняття й для дошкільнят.

Лабораторія оснащена сучасними установками і приладами, серед яких термостат для вирощування бактерій, оптичний мікроскоп, світлові бінокулярні та монокулярні мікроскопи, електрофорезна камера для дослідів з генетики, хроматографічна камера, спектрофотометри, центрифуга, тощо.

Олександр Толстов, викладач хімії МАН, розповідає :

- Сьогодні діти проводять три експерименти: моделювання технології виготовлення контактних лінз; застосування сучасного методу експрес-аналізу суміші речовин, який дозволяє за дуже короткий час визначити, що у нас є в суміші, які складові;  використання іонно-обмінних смол для очищення води від важких металів (технологія, яку використовуємо вдома щодня в фільтрах для очищення води ). Ці досліди можна віднести до аналітичної та звичайно хімії, хімії життя.

А 13-річну Маргариту Єсепчук, яка вчиться на відмінно та не виключає можливості зв’язати своє життя з наукою, запросили відвідати лабораторію. Дівчинка ділиться враженнями: