У трьох селах під Києвом поховали останки солдатів Червоної армії

У трьох селах під Києвом поховали останки солдатів Червоної армії

 6 листопада дуже тихо й майже непомітно Київ відзначив 75-ту річницю визволення міста від німецько-фашистських загарбників. А в братських могилах під Києвом знайшли вічний спокій останки захисників і визволителів міста.

В селі Гатне, на південній околиці столиці, на Меморіалі загиблих у другій світовій війні поховали останки 22 солдат Червоної Армії, які загинули в 1941-му та в 43-му роках  під час визволення та оборони  Києва.

-На жаль, це безіменні бійці... Ті документи, які мі підняли, розшифрувати не вдалося,  вони практично не збереглися і встановити імена солдат неможливо, - говорить Сергій Распашнюк, командир пошукового загону "Дніпро-Україна", - «За останніх 15 років ми підняли й поховали тут 1165 бійців і офіцерів радянської армії.  Це важливо для нашої країни, бо люди повинні бачити, що ми шануємо своє минуле, шануємо своїх героїв, що загинули, захищаючи нашу свободу - і це повинна бачити вся країна».

Провести бійців в останню дорогу прийшли сотні людей, серед яких були й учасники та свідки Другої Світової війни.

Перепоховання невідомих солдатів починається з молебну. Під звуки військового оркестру Почесна варта Збройних Сил України, опускає труни в землю. Прощальний салют. І в небо випускають білих голубів, як символ того, що душі захисників України

В селі Горностайпіль, що на Київщині, відбулось перепоховання до братської могили останків  26 солдатів Другої світової війни, де вже спочивають вічним сном понад вісімдесят воїнів.

Біля Меморіального комплексу вишикувались почесна варта відділу прикордонної служби «Іванків» та Житомирського прикордонного загону,  представники Адміністрації Держприкордонслужби України, ветерани війни, учасники бойових дій, школярі, місцеві жителі, представники Всеукраїнської громадської організації «Народна пам'ять» та асоціації молодіжних пошукових об'єднань «Обеліск», які впродовж декількох років під час науково-пошукових експедицій провели кропітку роботу з пошуку, встановлення і ідентифікації цих загиблих. Хвилина мовчання й пам’яті.

Восени 1943-го точилися криваві бої за село Пилява Вишгородського району.

Протягом кількох місяців радянські солдати намагалися вибити ворога з його позицій на дніпровських берегах. Двісті сімдесят червоноармійців місцеві мешканці поховали прямо на полі бою, у селі. Кілька років тому біля цієї братської могили створили меморіальний комплекс. Тут — 22 одиниці військової техніки: повоєнної й часів Другої світової, яку зібрали брати Тарани, жителі села Пилява. До речі, вся техніка справна.

Мешканці навколишніх сіл, меценати з Вишгорода та активісти пошукових організацій об’єднали зусилля, щоб увіковічнити подвиг воїнів у Пиляві. Із понад ста п’ятдесяти чоловіків, які пішли на фронт, додому після Перемоги повернулося всього п’ятнадцять.

-1943-го в Пиляві зі ста хат не залишилося жодної вцілілої. Під час боїв загинули багато тутешніх мешканців,— кажуть старожили села,— Зараз село практично вимерло. Але 9 Травня, 22 червня й на поминальні дні до меморіалу приїздять колишні мешканці, родичі похованих тут бійців.

 -Не тільки у місцях, де проходили запеклі криваві бої у роки Другої світової війни. Зараз пошуковці працюють і в зоні проведення АТО, адже серед добровольців також багато невідомих солдат. Більше того, інколи навіть доводиться брати до рук зброю і захищати Україну. Гинуть люди, це велике горе, і дай Бог, щоб все це якомога швидше закінчилось,— підкреслюють учасники перепоховання бійців.

Нагадаємо, Флешмоб Вахта пам’яті провели біля вічного вогню в Києві.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.