Навігатор на 9-те листопада: куди піти у Києві

Навігатор на 9-те листопада: куди піти у Києві

Подія дня: радіо диктант національної єдності

Об 11.00 - вступна частина; 11.30 - радіодиктант. Офіційне гасло цьогорічного заходу - #пишеморазом. Диктант транслюватимуть зі студії UA: Українське радіо.
Телеверсію наживо забезпечить знімальна група Суспільного мовлення, частина якої мовитиме зі студії програми «Радіодень», частина - в аудиторії КНУ імені Тараса Шевченка.
Стрім телеверсії також відбуватиметься на сторінках Суспільного мовника у Facebook.

Усі охочі традиційно можуть надіслати роботи поштою на адресу вул. Хрещатик, 26, Київ - 1, 01001 із позначкою «Радіодиктант» (лист має бути надісланий того ж дня або 10 листопада - про це свідчитиме поштовий штемпель), відсканувати або сфотографувати текст і впродовж 24 годин після закінчення акції надіслати електронною поштою: rd@nrcu.gov.ua.

11 листопада текст радіодиктанту буде оприлюднено на сайті UA: Українське радіо.

Вечір літературний: «Чужие сны» Яна Валєтова

Запрошуємо на зустріч з автором і презентацію книги Yan Waletow Ян Валетов (Ian Valietov) «Чужие сны».

Модерує Борислав Береза (Borislav Bereza).

Ян Валєтов - український письменник-фантаст і журналіст. Лауреат міжнародних літературних конкурсів «Інтерпресскон» і «Зірковий міст».

Будь ласка, пройдіть реєстрацію за посиланням: https://goo.gl/dosFQH

Коли: з 18:59 - 21:00

Де: вул. Бульварно-Кудрявська, 43-А.

Вечір в театрі: Я-Романтика!

Концерт-вистава «Я – РОМАНТИКА!» – це  вияв пам'яті та шани людям, які свого часу повірили в зміни, в країну, в мову, за що й поплатилися життями і талантами...

Програма вечора побудована на поєднанні художнього слова з музичними творами у виконанні артистів хору та солістів оркестру театру. Герой вистави познайомить глядачів з поезіями авторів «Розстріляного Відродження» та їх сучасників. Через твори Василя Еллана-Блакитного, Михайля Семенка, Олекси Влизька, Олекси Слісаренка, Михайла Драй-Хмари, Павла Филиповича, Майка Йогансена, Максима Рильського спробуємо осмислити життя і трагедію 223 щезлих в СРСР українських письменників (розстріляних – 17, тих, що покінчили самогубством – 8, закатованих – 175, зниклих безвісти – 16, померлих своєю смертю – 7), які постраждали за прагнення зберегти письменницьку честь і національну гідність. Спробуємо зрозуміти, що давало їм сили творити в оточенні існуючої системи, і через зміст, ритміку і словобудову цих творів зарядитися енергією для продовження їхньої справи в наш час. 

Коли: з 19:00 - 20:30

Де:  Київський Муніціпальний Академічний Театр Опери Та Балету, вул. Межигірська, 2.

Вечір лекційний: «Кав'ярні старого Києва» від Ольги Друг

Понад сто років тому кав'ярень в Києві було не так вже й багато. Але кожна з них мала свій характер і свою історію.

І ось якраз про ці історії, що пробуджують уяву, дарують натхнення та гарний настрій, власне, як і сама кава, ми поговоримо на нашій лекції.

✔ Що поєднує кав’ярні «Франсуа» та «Кривий Джимі» та чим вони були знамениті.

✔ Як кондитерська-кав’ярня перетворила кухаря на благодійника.

✔ Який зв`зок між шахами та кавою.

✔ Кав`ярня, чи клуб – ХЛАМ та «Мистецький льох».

✔ Що спільного між простоквашею та кавою.

І це далеко не всі питання, що будуть розглядатись!

І, хоча кавова історія нашого Міста нагадує будівлю, на яку ще не встигли покласти дах, та кава варта того, щоб послухати про неї!

Ольга Друг – історик, письменница, автора книг та статей про Київ («Вулицями Старого Києва», «Від війта – до мера» та ін.), Заслужений працівник культури України, лауреат премії «Українська книжка року 2014» у номінації «За вагомий внесок у розвиток українознавства».

Коли: 19:00 - 21:00

Де:  Контрактова площа, 7.

VII Фестиваль бразильського кіно у Києві

Програма фестивалю передбачає демонстрацію двох фільмів і одного мультфільму.

Вхід за безкоштовними запрошеннями, які можна ,буде отримати в касі кінотеатру за тиждень до початку (кількість місць обмежена).

Всі глядачі зможуть взяти участь у розіграші одного авіаквитка до Бразилії (в обидва кінці), наданого нашим партнером AIR FRANCE KLM.

Коли: 19:00

Де: Культурний центр Кінотеатр «Київ», вул. Велика Васильківська, 19.

Виставка живопису Івана Турецького «Колір, як лабіринт»

Галерея «Portal 11» запрошує на виставку абстрактного живопису відомого львівського художника Івана Турецького, яка розкриває тему форми і звучання кольору. Усі елементи, які присутні в роботах художника, мають багато значень і трактувань, а разом вони створюють той самий лабіринт зі світла і музики.

Іван Турецький є одним із авторів герба України, сучасного герба міста Львова, марок для Пошти України, філателістичних проектів в Австрії, автор серії колекційних монет Банку Білорусі. Серед робіт художника, поза іншим, – проекти гральних карт для австрійської компанії Piatnik, дизайн різноманітних відзнак та нагород. Його роботи знаходяться у приватних колекціях у США, Канаді, Німеччині, Франції, Австрії та ін.

Коли: 10:00

Де: вул. Трьохсвятительська, 11.