«Білі комірці» влаштовують вечори боксу в столиці

«Білі комірці» влаштовують вечори боксу в столиці

Бізнесмени та працівники інтелектуальних професій із задоволенням освоюють «бокс для білих комірців» - змагань представників «традиційних» професій, які, тим не менш, продовжують або ж лише нещодавно почали відвідувати боксерський зал. І це не дивно, адже популярність такого явища цілком обгрунтована.

Емоціональна розрядка, яку отримує боєць, виходячи на ринг проти такого ж, які він «ботана», просто колосальна. До того ж ризик отримати серйозні пошкодження мінімальний, бо це заборонено правилами. Ще б пак, адже обличчя офісного працівника - це його «візитівка», а вона з синцями під очима виглядає не дуже гарно…
Мало хто знає, але в Києві вже давно проводять подібні змагання. Організатори зазначають, що охочих настільки багато, що звичайний турнір довелося перетворити на цілу лігу.

- Перший подібний вечір боксу провели у 2011 році. Тоді ми ледве набрали кілька пар і всі поєдинки завершувалися нічиїми. Згодом кількість учасників почала збільшуватися і до нас почали надходити заявки від боксерів-аматорів з інших міст. Так ми розширилися до «Ліги боксу білих комірців». Це вже спільнота, яка обєднала в собі людей різного віку, професій та соціального статусу, але з величезним змагальним духом і любовю до боксу. Зараз нам все частіше доводиться комусь відмовляти в участі. Адже стандартний вечір боксу Ліги розрахований максимум на 10 поєдинків, а заявок на участь часом вистачає на 20, - коментує «Вечірці» віце-президент Ліги боксу Білих комірців Ігор Фаніян.

Головним завданням подібних змаганнях є показати або ж нагадати (тим, хто в дитинсті вже займався єдиноборствами) учасникам, що навіть будучи звичайним програмістом, бізнесменом чи вчителем можна виходити у ринг і відчувати на собі усі принади професійного боксера - спортивну втому і біль, смак перемоги та оплески публіки.

- Правила змагань досить прості - два супротивника, один ринг та три раунди по 2 хвилини. Єдина умова - це бути хоч трохи обізнаним з боксерською наукою. Адже для нас найважливіше - це безпека учасників, до того ж за боями зовсім «зелених» боксерів не цікаво дивитися, - пояснює Ігор Фаніян.

Змагання серед «білих комірців», як правило, проводять раз на три місяці. Пари учасників відбирають досить прискіпливо. Враховується все - від фізичної підготовки на даний момент до технічних та психологічних властивостей кожного окремого спортсмена.

До речі, Ліга Білих комірців відкрита не лише для чоловіків. Віднедавна майже кожен вечір супроводжується , хоча б одним поєдинком за участю представниць прекрасної статі.

- Так, дівчат у нас не так багато, як чоловіків, але вони є і протистояння між ними викликають неабияких ажіотаж серед вболівальників. Відкрию таємницю, на майбутньому вечорі боксу, який відбудеться 23 листопада у нас заплановано двобій... між вчителькою та редактором одного з провідних телеканалів країни. Погодьтесь, звучить дуже інтригуюче, - розповідає директор Spartabox - засновника Ліги боксу Білих комірців Вікторія Ольшана.

Самі ж учасники відзначають, що змагання допомагають їм більш обдумано підходити до тренувань і є своєрідним звітом перед собою за сотні годин проведених у спортивній залі.
- У подібних змаганнях я братиму участь вже втретє, - говорить власник компанії з постачання фруктів Дмитро Осипов. - До цього, більше року мріяв спробувати свої сили, але постійно сумнівався чи варто. Одного разу я просто вирішив придбати квиток аби хоч поглянути, що собою являють «білі комірці», але мене вмовили пройти тестувальний спаринг і вже за два тижні я був не серед глядачів, а у самісінькому рингу. Зараз, перед поєдинком, я тренуюсь 5-6 разів на тиждень і не жалкую сил. Планую й надалі активно виступати, адже мені дуже імпонує організація поєдинків у Лізі, особливо підбір суперників. Спочатку ми приїжджаємо до них у зал, проходимо кілька спарингів, усе це записується на відео і неодноразово переглядається, а вже потім підбираються рівні за силою суперники – це дуже важливо, щоб протистояння було максимально видовищним для глядачів та цікавим для самих боксерів.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.