В Коцюбинському «переворот» не місцевого значення

В Коцюбинському «переворот» не місцевого значення

Понад місяць тому Київрада проголосувала за приєднання Коцюбинського до столиці. Проте сьогодні це рішення – під великим питанням. А все через те, що  місцеві «путчисти» відсторонили від влади селищного голову Ольгу Матюшину. Під загрозою – не лише зрив підготовки до зими.

Виконуючим обов’язки голови Коцюбинського оголосили місцевого депутата Сергія Даніша — лідера місцевої організації «Нові обличчя». Це антизаконне діяння відбулось у селищному клубі. Організатори «перевороту» діяли за таким же сценарієм, як і в березні-2018, коли замість Ольги Матюшиної «обрали» Миколу Єременка.

Це вже не перше захоплення влади в Коцюбинському. Подібний прецедент стався у 2016 році. Але відтоді Ольга Матюшина продовжує бути селищною головою: вонапоновила свої права через суд, який визнав незаконним рішення тодішньої депутатської більшості, — пояснює ситуацію народний депутат України Ольга Червакова (фракція БПП). — Щодо жовтневого “перевороту» у Коцюбинському, то я вбачаю одразу кілька порушень, які не дають підстав говорити про будь-яку легітимність усунення селищного голови.По-перше, таке рішення треба приймати на сесії селищної ради. А ніякої сесії 24 жовтня не було. Те збіговисько, яке коцюбинська опозиція називає «сесією», має статус, максимум, депутатських зборів. Звернімо увагу на 79 статтю Закону «Про місцеве самоврядування»: сесія скликається селищним головою, а в разі немотивованої відмови — секретарем. Селищна голова нікому не відмовляла в скликанні сесії, а посада секретаря селищної ради залишається вакантною. Депутат Микола Єременко, який 7 березня 2018 року проголосив себе секретарем, привласнив цю посаду лише для внутрішнього вжитку, навіть не вказуючи її у своїй декларації на сайті НАЗК (яку він подавав 31 березня). Отже, збиратись можна, але приймати офіційні рішення від імені селищної ради вони не мали жодного права.

За словами народного депутата, у Верховної Ради немає підстав реагувати на такі фейки. Тим більше, що офіційні рішення селищної ради потрібно скріпити гербовою печаткою, яка знаходиться у голови Коцюбинськьго. Якщо ж організатори «перевороту» захочуть підробити печатку, то у них нічого не вийде: Ольга Матюшина вже попередила правоохоронні органи про подібний (кримінальний) сценарій. З огляду на це виникає запитання: для чого ж тоді у селищі організували так званий «путч»?

На даний момент жодного офіційного рішення про припинення повноважень мера Матюшиної не існує. Якщо говорити про приєднання селища до Києва, то метою Коцюбинського «путчу», на мою думку, як раз і є намагання загальмувати цей процес, аби виграти час, поки Матюшина буде доводити в судах, що вона є лигітимною селищною головою, — продовжує Ольга Червакова. — Головна мета цього «холостого пострілу» місцевих депутатів — розхитування ситуації. Вони сподіваються, що у Матюшиної просто здадуть нерви. Адже там іде боротьба за монопольну владу, щоб отримати «ручного» селищного голову, аби той «освятив» дерибанні рішення, для прийняття яких у селищних депутатів уже давно чешуться руки.

«Всі в шоці»

Хоча у Коцюбинському такі “перевороти” відбуваються протягом останніх двох років, до кримінальної відповідальності не притягнули жодного самозванця. Більше того, не покарали навіть співробітників Ірпінського Центру надання адміністративних послуг, які незаконно змінювали прізвища посадових осіб у місцевому реєстрі.

Свою думку щодо ситуації висловила місцева активістка Ірина Федорів: «Даніш призначив себе головою на псевдосесії, яку зібрали депутати, наближені до екс-мера Ірпеня Володимира Карплюка. Ті депутати проголосували за зняття з посади секретаря ради Єременка, який навіть не був присутній на їх засіданні. Сергій Даніш у минулому був помічником депутата-регіонала Петра Мельника і причетний до дерибану лісу. Відсидів у СІЗО: проходив у кримінальній справі щодо викрадення монахинь. Замішаний в історії з квартирними аферами (є рішення суду). На мій погляд, усе робиться для того, щоб зірвати опалювальний сезон. Бо за день до «перевороту» розпочався запуск теплопостачання. Можуть зірвати опалювальний сезон. Представники НАК «Нафтогаз» уже питають: хто у нас влада? Всі в шоці»…

До речі, загрозу замерзання у селищі не приховують і самі організатори «перевороту», які нещодавно провели прес-конференцію у Києві. За даними Сергія Даніша та його колег-однодумців, найближчим часом Коцюбинське не отримає газ для запуску своїх котелень. Бо немає коштів, щоб погасити борги (26,7 млн грн) перед національною акціонерною компанією «Нафтогаз України» та «Облгазом». Ситуація ускладнюється ще й тим, що рахунки селищної ради заблоковані виконавчою службою. Оскільки, згідно з рішенням суду, також потрібно віддати 2 млн гривень фірмі, яка проводила у селищі каналізаційні роботи.

На жаль, на цьому «сюрпризи» для місцевих жителів не закінчуються. Через політичні розбірки у селищній раді виникли проблеми з ухваленням бюджету Коцюбинського. Доморощені опозиціонери, які виступають проти Ольги Матюшиної, ігнорують депутатську сесію, без проведення якої неможливо вирішити всі наболілі питання. У такому разі жителі Коцюбинського навряд чи можуть сподіватись на своєчасне опалення своїх осель.
Всупереч Указу Президента

«Переворот», організований у Коцюбинському 24 жовтня 2018 року, отримав «логічне» продовження через п’ять днів - 29 жовтня відбулося незаконне внесення інформації до відомостей про юридичну особу (селищну раду): держреєстратор змінив прізвище мера селища, ігноруючи волю всієї громади. Як стало відомо нашому кореспондентові, цю «операцію» організували завдяки підтримці у керівництва Київської облради. Очевидно, обласні можновладці зовсім не зацікавлені у тому, щоб Коцюбинське увійшло до складу столиці. Чи не тому Ольгу Матюшину й намагаються відсторонити від влади?

Нагадаємо, що на початку цього року Матюшина провела громадські слухання, на яких понад 60% місцевих жителів висловились за приєднання до Києва. Такий сценарій є крахом бізнес-планів деяких «скоробагатьків», які зацікавлені у знищенні Біличанського лісу. Завдячуючи їх «старанням», лише за одну п`ятирічку (2008-2013 рр.) у приватні руки було роздано близько 74 лісових гектарів. Землю «нарізали», головним чином, на підставних осіб. Причому дехто зі спритників примудрився «відгребти» собі майже 100 ділянок, а загалом розікрали — понад 500. Серед цих «латифундистів» також фігурує новоспечений «в.о. голови» селища Сергій Даніш.
Сьогодні площа Біличанського лісу складає близько чотирьох тисяч гектарів. Отже, воювати місцевим можновладцям є за що. З юридичної точки зору такі дії можна розцінювати лише як злочинні. Адже вони свідчать про грубе порушення президентського указу №446/2014 (від 1 травня 2014 року): цей ліс увійшов до території Києва, точніше, до Національного парку «Голосіївський», межі якого розширили до 6462,62 га.

До боротьби за лісові гектари також підключились і впливові люди з Київської області та міста Ірпінь. Так, у червні-2016 XVI сесія Ірпінської міської ради (не без вказівки «зверху») виділила понад 100 тисяч гривень на розробку проекту регіонального парку на території «Голосіївського». Це рішення суперечить законодавству, оскільки не погоджувалося ні з адміністрацією парку, ні з Мінекології. Стає зрозумілим: подальші незаконні дії щодо лісу пов’язані з тим, щоб селище Коцюбинське залишалось, як і раніше, у цілковитій залежності від Ірпінської та обласної рад.

На даний момент уже виношуються ідеї щодо створення об’єднаної територіальної громади з Коцюбинського та Ірпеня. На це неодноразово натякали й самі «опозиціонери»: на словах вони намагаються залякати місцеве населення балачками про перетворення селища на столичні цвинтарі та сміттєзвалища, а насправді прагнуть віддати лісову території «потрібним» забудовникам. Тому не виключено, що найближчим часом війна за мера продовжуватиметься на рівні потужнихпарламентських партій…
 

P.S. Варто нагадати, що у 2013 році також було звернення Київради до Верховної Ради щодо встановлення меж нашого міста. Ще тоді столичні депутати звертали увагу на неприємні факти: починаючи з 2008 року, селищна рада Коцюбинського ухвалювала рішення, спрямовані на збільшення своєї площі (на 3,5 тис. га) за рахунок земель лісогосподарського призначення міста Києва. У свою чергу, Окружний адміністративний суд визнав нечинним рішення Київради «Про відмову в погодженні проекту землеустрою щодо встановлення та зміни меж селища Коцюбинське Київської області». Таким чином, служителі Феміди проігнорували порушення законодавства, оскількизміна площі селища відбувалась без погодження з міськрадою. Якщо цим «прийомом» скористаються й інші сусіди Києва, то під загрозою опиниться територіальна цілісність столиці. Саме тому Верховна Рада й повинна виступити в ролі мудрого арбітра…

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.