Безконтактні платежі у Києві зекономлять 440 млн гривень на рік

Безконтактні платежі у Києві зекономлять 440 млн гривень на рік

Впровадження у Києві безконтактних карткових платежів дозволить економити для міського бюджету до 440 млн гривень на рік. Прогнозує директор з цифрових рішень регіону СНД і Південно-Східної Європи компанії Visa Євген Лісняк. Про це він розповів на Форумі Kyiv Smart City 2018 під час роботи секції Smart City/Safe City (Розумне місто-Безпечне місто), де обговорювали результати розвитку цифрової інфраструктури Києва.

-Діти, які народяться сьогодні, вони вже не будуть знати, що таке пластикова картка, - передбачає Євген Лісняк. – Майбутнє це - cashless, contactless, card-less (без готівки, безконтактне і без карток). До 2020 року у світі буде 20 млрд. під’єднаних пристроїв, це величезні дані, і ми бачимо, що тут однієї «Візи» не вистачить. Тому ми розуміємо, що розвиток міста  - це об’єднання зусиль багатьох учасників, команд. І ми раді, що Київ іде по цьому шляху.

За словами Лісняка, у Києві компанія Visa впровадила кілька спільних технологічних «розумних» проектів. З «Київстаром» впровадила технологію, що дозволяє сплачувати виключно за QR-кодом (технологія Scan To Pay, що розвивається і надалі). Разом з Київською міською адміністрацією зробила «Карту киянина» і продовжує розвивати цей проект, а разом з «Google-Україна» запустила сервіс Google Pay і планує ще декілька проектів.

-Ці проекти показують, як об’єднання зусиль під лідерством міста, дозволяє бізнесу реалізовувати дуже серйозні проекти, які реально змінюють життя людей, - підкреслив Лісняк, - Лише на самій безконтактній оплаті парковок місту реально отримати 56 мільйонів на рік додаткових доходів.

На думку Лісняка, існує багато сфер, де у майбутньому перспективно впроваджувати безготівкові карткові технології. Це й «connected cars» - під’єднані автомобілі, що взаємодіють з інфраструктурою, зі світлофорами - керування заторами, оплата проїзду. Це і рішення для бізнесу - перекази, миттєві зарахування коштів. Це під’єднані домашні прилади – холодильники, що роблять автоматичні замовлення продуктів. Це і майбутня торгівля – оплата в Інтернеті, кредити тощо. Це і Smart City – електронний Уряд та розумна інфраструктура.

Нагадаємо, Зразок для всіх - «розумну» вулицю, створять на Нивках.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.