Оформити заяву для біометричного паспорта можна онлайн

Оформити заяву для біометричного паспорта можна онлайн

У пілотну експлуатацію запущена нова електронна послуга для полегшення процедури отримання біометричних документів (закордонного паспорту та ID-картки).

Відтепер громадяни (спочатку – кияни, а згодом – і всі жителі країни) свої персональні дані для оформлення біометричних документів можуть ввести онлайн і, відповідно, скоротити час свого особистого візиту до підрозділів ДМС.

Отримувачі біометричних паспортів можуть дистанційно:

  • записатися до електронної черги
  • завчасно оплатити послугу онлайн
  • заповнити інтерактивну форму, вказавши свої персональні дані (нововведення)

Одна з переваг нової послуги – зниження вірогідності припущення помилок через поспіх при заповненні форми та скорочення часу на обслуговування одного візитера в підрозділах ДМС.

Щоб подати заяву, треба попередньо записатися до електронної черги.

Варто зазначити, що персональні дані, які вносить заявник, не зберігаються на серверах міграційної служби. Тож електронна послуга, окрім того, що є зручною, – ще й безпечна.

Загалом на першому етапі електронна послуга буде доступною для оформлення закордонного паспорта та ID-картки у будь-якому з підрозділів міграційної служби у місті Києві. Однак найближчим часом нею зможуть скористатися жителі всіх регіонів України.

Електронна послуга доступна на сайті Державної міграційної служби України, а також – на Урядовому порталі у розділі «Електронні послуги». 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.