Націоналісти пікетують Кабмін

Націоналісти пікетують Кабмін

Акція з вимогою створити Міністерство у справах ветеранів відбулась сьогодні під стінами Кабінету Міністрів України. На захід прийшли націоналісти, ветерани АТО, громадські діячі.

За словами активістів, зараз, коли людина повертається з війни, вона вимушена оббігати 22 державні установи, щоб оформити всі потрібні довідки та отримати статус учасника бойових дій. Ці установи є архаїчними та недієздатними.

Народний депутат Олег Петренко :

- Хто займається в країні справами ветеранів? Хто реалізує державну політику щодо соціальних гарантій ветеранам?Більше двох десятків різних установ. А якщо займаються всі, то значить ніхто…Нам потрібно Міністерство у справах ветеранів. Не колись, а зараз. Тому що бюджетний процес закінчується. І якщо зараз не буде прийнято рішення про його створення, то 2019 рік ми втрачаємо.

Пан Петренко зазначив, що зараз фактично осінній призов зірвано. Адже молодь теж дивиться на те, з чим стикаються ті люди, хто повертається з армії, повертається з війни.

На сцену вийшов Юрій Шухевич та закликав всіх боротися за створення профільного міністерства.

А народний депутат Оксана Корчинська зазначила, що Міністерство потрібне, але не на папірці, а яке буде займатися потребами ветеранів, поранених щодня. Вона додала, що в усіх країнах, які стикаються з війною, ветерани мають профільне Міністерство.

Родіон Кудряшов, керівник штабу політичної партії «Національний корпус»:

 - Сьогодні в країні понад 400 тис. учасників бойових дій. Зараз вони повинні пройти 22 інстанції, щоб отримати пільги, на які мають право. Міністерство могло об’єднати всі ці установи під одним дахом. Тому конче потрібно Міністерство у справах ветеранів, щоб учасники бойових дій мали там свою соціальну домівку,в яку б вони могли звернутися. Сама юридична база  та система вже прописані. На створення потрібне вольове рішення від Кабміну.

Андрій Білецький, голова партії  «Національний Корпус», зазначив, що якщо у 2019 році Міністерство не створять, то ветерани залишаться без свого представництва у виконавчій владі, а значить, їхні інтереси ніхто не буде  захищати.

- Війна не скінчилась! Вона продовжується. І кожен день будуть приходити нові, і нові ветерани з фронту. Це не вчорашня історія. Ми повинні сьогодні зробити крок, щоб саме ветерани були елітою,  а не шахраї, - зазначив Білецький.

 Під час акції у небо запустили білі кульки з надією на створення Міністерства, яке захищатиме інтереси українських вояків.

«Міністерство ветеранам!» та «Слава Україні!» - кричали націоналісти під час заходу.

Нагадаємо, у центрі Києва «євробляхери» перекрили рух транспорту.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" в Telegram та Facebook.