Депутати мають намір заощадити на суддях до трьох мільярдів

Депутати мають намір заощадити на суддях до трьох мільярдів

У Верховній Раді зареєстрували законопроект «Про внесення зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», який передбачає виключити положення про підвищення заробітних плат для суддів, яке планувалося з 1 січня 2019 року. Про відповідне рішення повідомили у прес-службі Верховної Ради, передає today.ua.

Раніше передбачалося, що посадовий оклад для судді місцевого суду з нового року складатиме  25 прожиткових мінімумів, для судді апеляційного суду та вищого спеціалізованого суду – 40 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Автори законопроекту пропонують залишити суддям діючі нині зарплати, що складають для місццевих суддів – 20 прожиткових мінімумів, а для судді апеляційного суду та вищого спеціалізованого суду – 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Реалізація законопроекту дозволить заощадити у бюджеті на 2019 рік близько 2,8 млрд. гривень. Ці гроші парламентарії пропонують спрямувати на вирішення питань соціального захисту, розвитку регіонів та зміцнення обороноздатності країни.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.