Україна вступає в гонку за своїх науковців: створений спецфонд

Україна вступає в гонку за своїх науковців: створений спецфонд

На базі КПІ та Університету Шевченка може з’явитися науковий хаб, таку заяву зробив президент Петро Порошенко під час зустрічі зі студентами та аспірантами в Києві.

Зокрема, він підписав указ про підписання спеціального Фонду з підтримки освітніх та наукових програм для молоді.

Про конкретні цифри наразі не повідомляється. 

Планується, що подібний Фонд дасть можливість молодим дослідникам навчатися, або навчатись в аспірантурі, вигравати гранти і здійснювати свої наукові розробки.

- Ми говоримо про створення спеціальних наукових хабів на базі провідних університетів України, таких як Київський національний університет ім.Т.Г.Шевченка, Київський політехнічний університет, інших. Це ініціатива не лише держави. Ми намагаємось залучити найкращих світових виробників для підтримки та розвитку українських наукових розробок, - цитує президента його прес-служба.

Таким чином в Україні намагатимуться втримати молоді таланти.

Порошенко згадав, що в тому числі й завдяки українським вченим вдалося значно посилити обороноздатність країни з часом російської агресії в Криму та на Донбасі.

Тут можна згадати участь спеціалістів з кібербезпеки КПІ імені Сікорського в зміцненні національної оборони.

- 5 наших проектів у галузі кібербезпеки вже використовуються різними структурами, і не лише в Україні, а й за кордоном. До речі, у нас в університеті, зокрема на фізико-технічному факультеті, найпотужніша наукова школа з кібербезпеки. Наші «білі хакери» – молоді науковці декількох кафедр – входять у топ-5 найкращих команд світу. Ураховуючи ситуацію на Сході країни, ми працюємо й над проектами, цікавими нашим військовим. Наприклад, створили мобільну систему з очищення води, що дає змогу бійцеві за півгодини отримати 15 літрів ідеально чистої води навіть із болота, - розповідав в інтерв’ю Урядовому кур’єру Ярослав Кологривов, директор з питань інтелектуальної власності наукового парку "Київська політехніка".

Нагадаємо, МОН зібрав розділ з можливостями та конкурсами для науковців.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.

Титульне фото: Адміністрація президента України