Українські роботодавці платитимуть штрафи за затримку зарплат

Українські роботодавці платитимуть штрафи за затримку зарплат

Українських роботодавців хочуть жорсткіше карати за затримку виплат заробітної плати. Мінсоцполітики підготувало законопроект, за яким, якщо затримка складе більше 15 днів, буде включатися "лічильник" у вигляді пені. Поки документ опублікований для загального обговорення. Втім, фінаналітики кажуть, що, навіть якщо закон про пеню візьмуть, це мало допоможе самим працівникам, передає protocol.ua.

За інформацією Директорату норм і соцстандартів гідної праці міністерства, головних нововведень в законопроекті три. Перше - працівник, якому на 15 днів затримали зарплату або аванс, має право не ходити на роботу, письмово повідомивши про це роботодавця за два дні до демаршу. Чи законно звільнити працівника за прогул в цьому випадку не можуть, більш того, зобов'язані сплатити кожен день відсутності в розмірі 2/3 його середньої зарплати. Друге - через 15 днів за кожен день прострочення на нараховану, але не виплачену зарплату нараховується пеня в розмірі облікової ставки Нацбанку (18% річних). Тобто при затримці мінзарплати на місяць мінімальний заробіток в 3723 грн збільшиться на 27 грн. Третє - при банкрутстві підприємства працівникові зобов'язані додатково виплатити три його зарплати. Розробники законопроекту впевнені, що запропоновані заходи посилять конституційні права працівників на своєчасне та повне отримання зарплати. Якщо його приймуть в цьому році, то вступить в силу з 1 січня 2020 року.

Зараз за прострочення виплати заробленого закон теж передбачає серйозні санкції до роботодавця: від штрафів в розмірі 1-3 мінзарплати до кримінальної відповідальності - можна потрапити до в'язниці на два роки. Але, за словами юриста Володимир Столітній, ці норми працюють погано, так як працівнику потрібно подавати в суд, щоб роботодавця оштрафували або завели на нього кримінальну виробництво.

Експерти очікують, що закон приймуть ще до виборів, так як він захищає найманих працівників, яких у нас майже 80% з тих, хто трудиться, а не спрямований на користь бізнесу або держструктурам.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.