Що очікує столичні парки у наступному році

Що очікує столичні парки у наступному році

Як повідомив в.о. начальника  Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Савченко, у 2018 році в столиці проведено роботи з капітального ремонту та реконструкції 104 об’єктів зеленого господарства, які вирізняються власним дизайном, архітектурними особливостями з урахуванням географічного розташування, наближеності до житлових масивів чи водоймищ. Про це він розповів на Раді регіонального розвитку при КМДА .

-Завданням міської влади на сьогоднішній день є збереження та розвиток унікальної інфраструктури міста, збільшення кількості зелених зон, підвищення якості обслуговування парків та скверів. У цьому році для проведення капітального ремонту та реконструкції було визначено топ-парки у кожному районі столиці. Наприклад, завершені ремонтні роботи у парку «Відрадний», першої черги парку «Перемога», третьої черги парку «Наталка», Сирецького парку, парку з водними об’єктами вздовж проспекту Шухевича, – зазначив Олександр Савченко.

За останні роки стан зелених насаджень та зелених зон значно покращився, територія парків зросла із 2740,7 га до 2820,15 га станом на 2018 рік.

-Було зроблено реконструкції та капітальні ремонти у 339 парках та скверах Києва впродовж 2015-2018 років. Такі зміни відбулися завдяки ефективному управлінню міської влади та постійному зростанню обсягів фінансування на реконструкцію, капітальний ремонт та придбання техніки по догляду за зеленими насадженнями у місті, – додав Олександр Савченко.

Під час реконструкції парків втілюються системні підходи щодо влаштування автоматичного поливу у зелених зонах Києва.

В.о. генерального директора КО «Київзеленбуд» Наталія Бєлоусова зазначила, що поливо-зрошувальною системою охоплено більше 50 га площі парків і скверів. Вона додала, що за 2018 рік влаштовано майже 100 сучасних дитячих майданчиків та комплексів, більше 30 work-out-майданчиків та майже 20 мультифукціональних спортивних полів. Прокладено більше 10 км нових велодоріжок. Застосовано новітні технології з улаштування пішохідних та велодоріжок, зокрема, більше 20000 кв. м. вимощено з фібробетону.

Пріоритетними планами на 2019 рік є продовження програми Київського міського голови Віталія Кличка щодо реконструкції і капітальних ремонтів топ-парків у кожному районі міста, ремонту та створення нових скверів.

Також для покращення зеленої інфраструктури міста планується:

  • Створення окремої служби утримання кожного окремого парку.
  • Механізація виробничих процесів, застосування сучасної техніки та інструментів для утримання відремонтованих парків та скверів із метою збереження коштів, що були вкладені в створення цих об’єктів.
  • Збільшення загальної площі парків та скверів у місті.
  • Оформлення земельних ділянок парків та скверів.
  • Створення системи інвентаризації для обліку зелених насаджень і споруд за допомогою сучасних інформаційних технологій, що дає можливість контролювати стан оновлених парків і скверів.
  • Зміни в нормативній базі щодо вимог до утримання зелених насаджень парків та скверів.
  • Запуск екологічно чистих ліній по переробці листя і деревини на паливо (пелетні лінії), які дозволять забезпечити вчасне та якісне утримання об’єктів благоустрою.