Мешканці Оболоні потерпають від смогу

Мешканці Оболоні потерпають від смогу

Мешканці столичної Оболоні вже тривалий час потерпають від чадних викидів місцевих підприємств. Тутешні жителі вважають, що найбільшими забруднювачами повітря є асфальтовий завод, а також деревообробний комбінат №7.

Влітку мешканці багатоповерхівок, розташованих неподалік від заводу, який підпорядкований КП «Автодорсервіс» і займається виробництвом та реалізацією асфальтобетонної суміші, буквально задихалися від його викидів. Тоді діяльність підприємства активізувалася у зв`язку зі збільшенням ремонтних робіт на дорогах, відтак і зростаючим попитом на асфальт.

Громадські активісти зазначали, що на території підприємства періодично звалюють десятки тонн рубленого асфальту, знятого з дорожнього покриття на переробку, який від сонця нагрівається і дуже смердить. А також, що на заводі використовують старі технології переробки асфальтобетону і через погане фільтрування викидів виробництва допускають забруднення повітря.

Люди неодноразово зверталися до керівництва підприємства, департаменту транспортної інфраструктури міськадміністрації, якому воно підпорядковане, депутатів Київради, а також екологічних служб та міської влади з проханням привести роботу заводу до належних норм або взагалі перенести його в інше місце. Але проблема так і залишалася невирішеною. Про це протистояння оболонців та «асфальтників» писала й «Вечірка».

- Зрештою, нещодавно у заводу закінчився термін ліцензії на викиди забруднюючих речовин у атмосферне повітря його стаціонарними джерелами, виданої управлінням екології та природних ресурсів КМДА, і він припинив свою роботу, - повідомила нам громадський активіст Олена Найко. - Сам мер Віталій Кличко пообіцяв нам, що таких дозвільних документів заводу більше не видадуть. Сподіваємось, що так і буде.

Проте навіть після припинення роботи асфальтовим заводом екологічна ситуація на Оболоні залишається далеко не ідеальною. Особливо це відчувалося останніми днями, коли місцевість у районі вулиць Братиславської, Богатирської, Озерної, Героїв Дніпра, Північної та інших буквально вкривала пелена задушливого диму. Її мешканці вважають, що тепер навколишнє повітря забруднює своїми шкідливими викидами деревообробний комбінат №7, розташований на вулиці Богатирській, 9.

- Від смогу, який виділяється під час його роботи, починається кашель, першіння у горлі, нежить, нудота, головний біль, неможливо прогулюватися на вулиці з дітьми, а астматики буквально задихаються, - поскаржилася «Вечірці» громадський активіст Ольга Яременко. – Нами встановлено, що на підприємстві спалюють відходи виробництва, від чого з його труби постійно йде чорний дим. Факт спалювання нам підтвердив і один із керівників ДОК-7 під час особистої зустрічі. При цьому він посилався на те, що комбінат має дозвільні документи на викиди шкідливих речовин, дійсні до 2025 року, витримує санітарно-захисну зону та використовує відповідні фільтри. Але різкий запах гарі та чорний колір диму означають, що фільтрація на підприємстві відсутня або здійснюється неналежним чином. І це при тому, що буквально через дорогу від ДОКу розташована школа і дитячий стадіон.

Не повіривши поясненням керівництва комбінату, місцеві активісти створили у Фейсбуці спеціальну сторінку групи «Смог на Оболоні», яка вже налічує близько 900 членів. А також звернулися зі скаргою до Державної екологічної інспекції міста, Головного управління Держпродспоживслужби столиці, прокурора Києва та голови КМДА, в якій попросили провести позапланову перевірку роботи підприємства щодо фільтрування ним своїх викидів, а також провести заміри хімічного складу повітря. 

На запит «Вечірки» директор підприємства Валерій Подлужний також запевнив, що вони дотримуються всіх дозвільних документів на викиди шкідливих речовин. Більше того, спалюють не відходи виробництва, а соснові дрова у місцевій котельні, від яких і йде чорний дим, але він абсолютно нешкідливий.

- Я порадив активістам перевірити роботу якогось маленького підприємства, що знаходиться за нашим комбінатом і справді забруднює повітря їдким смердючим димом, - повідомив керівник ДОК-7. - Можливо, це воно є причиною смогу над Оболонню чи якесь інше, розташоване у місцевій промзоні. 

Людмила Костенко, депутат Київради: 

- Оболонь є одним із найзабрудненіших у екологічному плані районів, оскільки тут знаходяться промислові підприємства, роботу яких потрібно постійно контролювати на предмет дотримання норм викидів шкідливих речовин. На прохання місцевих активістів я звернулася з депутатським зверненням до начальника управління екології та природних ресурсів КМДА Андрія Мальованого, а також виконуючого обов’язки голови Державної екологічної інспекції України Ігоря Яковлєва щодо здійснення перевірки проведення утилізації відходів ПАТ «Деревообробний комбінат №7». Від результатів цих перевірок будуть залежати подальші дії у розв’язанні цієї проблеми.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!