Безготівковий проїзд у транспорті не відміняється

Безготівковий проїзд у транспорті не відміняється

Заступник директора Департаменту соціальної політики КМДА Максим Бученко спростував чутки щодо скорочення пільгових преференцій для людей із інвалідністю й інших груп маломобільних та соціально незахищених громадян.

Чутки про можливе скорочення пільг для зазначеної категорії киян передусім спричинили дві урядові постанови. Перша (№196) ухвалена три роки тому і сьогодні вже втратила чинність. Друга (№197) – цьогорічна. Документ внормовує деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах.

- Названі урядові постанови мають суто рекомендаційний характер. Щодо Києва, то столична влада йде на те, щоб пільги не монетизувати. Проект розпорядження про заміну пільг коштами дійсно є в КМДА, але він не стосується киян. Ми просто зобов’язані виконати певні пункти постанови, - пояснює заступник керівника департаменту КМДА. 

За словами Максима Бученка, районні соціальні служби міста залишилися на безготівковій формі забезпечення пільг для людей із інвалідністю, інших груп маломобільних та соціально незахищених киян. Столична влада відшкодовує кошти за кожний проїзд за «Карткою киянина», якою сьогодні володіють пільговики та пенсіонери. Інвестиційний договір, підписаний київською адміністрацією з «Карткою киянина», дійсний до 31 грудня 2018 року. Наразі Департамент соціальної політики наполегливо працює, що запустити муніципальну картку. При цьому «Картка киянина», якою вже не один рік користуються мешканці столиці, не втратить своїх можливостей.

Не оминула столицю й новація, пов’язана з введенням у обіг електронного квитка, який зараз запускається по всій Україні. В усіх видах громадського транспорту з цією метою будуть встановлені спеціальні валідатори. Із 1 листопада, як вже повідомлялося, систему випробують у тестовому режимі. За словами чиновника, кияни, які мають «Картку киянина», можуть не хвилюватися – картка вже адаптована до нової системи. Замінювати її на щось інше не доведеться. Єдина вимога: власники картки повинні мати при собі посвідку особи на випадок зустрічі з контролерами. 

Всі зазначені вимоги повною мірою стосуватимуться і транспортних засобів приватних компаній-перевізників, тобто маршрутних таксі. Столична влада вимагатиме, щоб в кожній маршрутці теж були валідатори. Для цих перевізників відшкодування коштів здійснюватиметься так само, як і для Київського метрополітену і Київпастрансу. 

– Не має значення, в якому транспорті проїхав пільговик, все перевізнику буде відшкодовано з міського бюджету, - запевнив Максим Бученко. - Кошти на це є. Отже, від безготівкового проїзду зазначених категорій киян ми не відступаємо.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.