10 фактів про визволення Києва від фашистів

10 фактів про визволення Києва від фашистів

6 листопада Київ відзначає 75-ту річницю визволення міста від фашистів, яке увійшло в історію під назвою «Київська наступальна операція».

Портал 5.ua підібрав 10 фактів про окупацію і визволення столиці:

1) Окупація міста тривала 778 днів.

2) За війну місто втратило десятки будівель, був підірваний Хрещатик, на повітря злетіли всі мости і Успенський собор у Лаврі.

3) Операція з визволення Києва тривала понад три місяці.

4) Штурм Києва почався ранком 3 листопада 1943 року. Танкісти 3-ї гвардійської армії з піхотою, в ніч на 4 листопада, пішли в атаку з увімкненими сиренами й засвіченими фарами. 6 листопада 1943-го солдати Червоної армії увійшли до столиці України, форсувавши з боями Дніпро.

5) Загальна кількість втрат під час битви за Київ – 30 569 загиблих, поранених і зниклих безвісти.

6) Київська наступальна операція, яка тривала з 3-го до 13 листопада 1943 року і була складовою частиною «Битви за Дніпро» – так називають ряд взаємопов’язаних військових операцій військ СРСР.

7) Загалом битва за Дніпро тривала з серпня по грудень 1943 року, ставши однією з наймасштабніших операцій світової історії. Якщо вважати битву за Дніпро однією операцією, то жертви перевищать найкривавішу військову операцію людства – битву під Сталінградом.

8) Столицю України було визволено військами 1-го Українського фронту під командуванням Миколи Ватутіна та Першою Чехословацькою бригадою з закарпатськими українцями.

9) За мужність і героїзм при визволенні Києва було нагороджено орденами і медалями 17 500 бійців і командирів.

10) На честь визволителів міста названо станцію метро – «Героїв Дніпра».

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.