«Порахувати» домашніх улюбленців пропонують киянам

«Порахувати» домашніх улюбленців пропонують киянам

Зареєструвати свого улюбленця у загальноміській системі «Реєстр домашніх тварин», створеної в рамках цільової програми «Електронна столиця», пропонує киянам Міська адміністрація. Система дозволяє громадянам самостійно вносити туди власних тварин і потім використовувати відповідні інформаційні ресурси та сервіси.

Про це «Вечірньому Києву» розповіла представниця ГІОЦ Департаменту інформаційних технологій КМДА, проектний менеджер інформаційної системи «Реєстр домашніх тварин», Юлія Гітлан:

-Ми – за відповідальне ставлення до тварин. Тому раді презентувати систему, яка допомагає реєструвати тварин, що мешкають у Києві, вносити у загальну базу тварин не лише домашніх, але й безпритульних.

-Господарям система дозволяє самостійно вносити туди своїх тварин. Але після реєстрації в електронній системі, необхідно привести тварину до комунального ветеринарного підприємства, де реєстратор зможе її веріфікувати - чи відповідає вона заявленій породі та іншим параметрам, приміром, чи має щепленні від небезпечних хвороб. Після цього тварина вже стабільно знаходиться у базі даних та отримує жетон із QR-кодом та власним реєстраційним номером.

- Просканувавши жетон, тварину, яка, приміром, загубилась, завжди можна буде побачити у загальній системі.

За словами Юлії Гітлан, поки система працює у тестовому режимі, а до кінця року до неї буде додано кілька важливих модулів - наприклад, такий, як база загублених та знайдених тварин.

Також буде підключена Ветеринарна картка у вигляді АРМ (Автоматизованого робочого місця) для ветеринара та поліції. Туди будуть мати доступ лікарі, щоб вносити дані про стан здоров’я тварини (стерилізація, вакцинація тощо), а також правоохоронці, які зможуть дізнатися все про тварину, яка загубилась.

-Поки ми працюємо лише з котами та собаками, - розповіла Юлія Гітлан ,- але у перспективі зможемо вносити у систему усіх тварин, яких забажають господарі, хоч равликів. Для нас це також буде корисна інформація, бо ми будемо розуміти, яких саме тварин тримають кияни.  

Реєстрація тварин - одна з найважливіших процедур для безпеки тварини, нагадують у КМДА. За допомогою єдиної бази можливо проводити контроль за кількістю домашніх улюбленців, за чисельністю безпритульних собак і котів. Також дані системи можна використовувати, щоб запобігати поширенню у тварин небезпечних інфекційних хвороб.

Нагадаємо, Мавпочку у джинсах помітили в київському метро.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.