Хитрий спосіб: вчені використають китів для розвідки

Хитрий спосіб: вчені використають китів для розвідки

Китайські вчені знайшли спосіб приховувати секретні повідомлення в звукових імпульсах, які випускають кити. Це зроблено для того, щоб не дати супротивнику розшифрувати дані, які пересилаються. Такий спосіб - прорив, який може допомогти військовим підводним човнам уникнути контролю, кажуть дослідники. Про це пише китайська South China Morning Post.

За допомогою такого способу звуки китів редагуються, і створюється система кодування. Повідомлення випускаються у вигляді цих відредагованих китових сигналів, не відрізняються від звичайного китового «голосу». Приймаюча сторона розшифровує повідомлення, використовуючи певний код.

Цзян Цзяцзя (Jiang Jiajia), професор з точності вимірювань в університеті Тяньцзінь, який очолював дослідження, сказав, що метод маскує підводні сигнали, що ускладнює їх виявлення.

Команда взяла на себе відповідальність за кашалотів і пілотів, які використовують звукові хвилі і ехо-сигнали для виявлення та ідентифікації об'єктів, що знаходяться поблизу них - процесу, відомого як ехолокація.

За словами дослідників, оскільки кити населяють всі світові океани, і їх звуки зазвичай фільтруються, коли підводні системи розвідки охоплюють зону сигналів підводних човнів, гігантські ссавці стали першими кандидатами на допомогу військовим підводним човнам.

Згідно з дослідженням, опублікованим в минулому місяці в журналі IEEE Communication Magazine, цивільні або військові підводні човни, як правило, мають два способи зберегти акустичні сигнали, що містять секретні повідомлення: вони можуть або налаштувати характеристики техногенних сигналів , які ускладнюють їх злам, або вони можуть посилати слабші сигнали, аби утруднити їх виявлення.

-Обидва методи мають свої недоліки, - уточнив Цзян. - Перший - зміна ознак сигналів - заснований на процесі, подібному шифруванню, що ускладнює розшифровку інформації шляхом перетворення даних в код. Але техніка, як правило, попереджає ворога тому, що код відрізняється від природних сигналів. Другий підхід - відправка ослабленого сигналу - більш ефективний для того, щоб повідомлення не були виявлені, але цей метод мало ефективний, коли повідомлення має подолати велику відстань.

Вчені вважають, що нова технологія зробить підводний зв'язок безпечнішим, навіть якщо сигнали будуть виявлені системою розвідки противника. Адже повідомлення може виглядати як шум в звукових імпульсів кашалотів. Навіть якщо ворог і міг би розшифрувати сигнали, зробити це було б дуже складно, і вимагало б великих ресурсів.

Переклад з англійської із скороченнями Катерини Новосвітньої, «Вечірній Київ»