Не допустили будівництва у серці столиці

Не допустили будівництва у серці столиці

В Києві вдалося відстояти від забудови ще одну земельну ділянку в історичному центрі міста. За принципової позиції прокуратури міста Києва з незаконної оренди повернуто 0,87 га земель історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ».

- Земельна ділянка в провулку Киянівському, 12-а, вартість якої складає майже 58 млн гривень, рішенням Київради у 2007 році була надана в короткострокову оренду столичному товариству для будівництва офісно-житлового комплексу з підземним паркінгом. У 2013 році в договір було внесено зміни, якими подовжено строк користування ділянкою до 10 років та змінено орендаря, - зазначили в прес-службі прокуратури Києва.

Проте з'ясувалося, що вказані рішення та укладені на їх підставі договори оренди землі не відповідають вимогам законодавства. Земельна ділянка знаходиться в межах центрального історичного ареалу міста на території архітектурного заповідника «Стародавній Київ». Водночас, планування будівлі жодним чином не регламентувалось з існуючою забудовою та загальним силуетом ансамблю споруд Софійського собору. 

Крім того, земля надавалась орендарю без жодного погодження з секретаріатом ЮНЕСКО, який опікується всесвітньо-культурною та природною спадщиною.

Реагуючи на грубі порушення законодавства, прокуратура столиці заявила до суду позов з вимогою визнати незаконними і скасувати рішення Київради та договори оренди землі.

Справа неодноразово розглядалась в судах першої, апеляційної та касаційної інстанції, та в результаті була повернута на новий судовий розгляд до Господарського суду м. Києва, який визнав обґрунтованими вимоги прокуратури та задовольнив позов у повному обсязі.

Нагадаємо, днями мер Києва Віталій Кличко особисто перевірив, як тривають роботи по знесенню "зайвих" поверхів на будівлі в Десятинному провулку. Ця територія теж входить у межі історико-архітектурного заповідника.