37 людей претендують на 1 місце у школі «етичних» хакерів у Києві

37 людей претендують на 1 місце у школі «етичних» хакерів у Києві

Організатори першої в Україні школи «етичних» хакерів Сyber School (https://cyberschool.tech/), яка готуватиме спеціалістів із кібер-безпеки, підбили підсумки онлайн-конкурсу на навчання у першому наборі школи, який стартує 26 листопада на території інноваційного парку UNIT.City у Києві.

Протягом двох тижнів, коли тривав перший етап відбору онлайн, було заповнено 1500 анкет від учасників, які претендують на 40 місць у Сyber School. Таким чином конкурс на навчання склав 37 людей на 1 місце.

За результатами опрацювання усіх онлайн-заявок, організатори зробили певні висновки щодо статистики учасників.

Як повідомив «Вечірньому Києву» програмний директор Cyber School Олексій Барановський, майже п'яту частину від усіх конкурсантів склали дівчата (18%) , а 82% відповідно, - хлопці. У якості свого попереднього професійного досвіду 79% учасників зазначили ІТ сферу (з них окремо кібербезпеку  - 1%), освіту - 8%, аналітику - 4%, інші галузі, такі як банкінг, юриспруденцію, фізику та психологію - 1-2% учасників.

Стосовно освіти, 28% аплікантів своєю «альма матер» назвали НТУ «Київський політехнічний інститут», цілих 2% - зазначили інноваційний заклад освіти UNIT Factory, інші - закінчили виші Харкова, Дніпропетровська, і навіть Донецька.

-Під час онлайн-тестування ми зафіксували декілька спроб чітінгу (махлювання), - розповів Олексій Барановський, - недобросовісні учасники створювали по декілька записів, і за різними посиланнями мали декілька спроб пройти тести. Ми свідомо залишили таку можливість, щоб перевірити свідомість та чесність абітурієнтів. Один акаунт було заблоковано через «не літературний» логін, під яким зареєструвався учасник.

- Також ми залишали певні вразливості, і нам дуже приємно, що декілька студентів проявили цікавість, "пощупали" наш сайт і повідомили про виявлені "баги". Це відповідає культурі етичних хакерів, які допомагають системам ставати кращими, шукаючи їх слабкості не заради вигоди. Таких претендентів ми преміювали додатковими балами.

За словами Олексія Барановського, вже найближчої суботи, 3 листопада, відбудеться офлайн-відбір, на який запросять 120 найкращих учасників.

На відміну від онлайну-тестування, де були питання з варіантами відповідей, які треба було обрати за короткий час, претендентам запропонують практичні кейси. Їх потрібно буде вирішити будь-яким відомим способом, використовуючи будь-які програми та мови програмування. При чому претенденти матимуть вдосталь часу – з ранку і до вечора.

Найкращі пройдуть до наступного етапу, і тоді, протягом наступних 2 тижнів, їх запросять на особисту співбесіду.

Нагадаємо, «Електронний кабінет дільничного» підключили у Голосіївському районі.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.