10 млн грн від КМДА чекають підприємців малого та середнього бізнесу

10 млн грн від КМДА чекають підприємців малого та середнього бізнесу

10 млн грн виділено у бюджеті міста Києві для підтримки підприємств малого та середнього бізнесу у 2018 році. Тож столична влада закликає підприємців брати участь у Програмі фінансово-кредитної підтримки, яку міська адміністрація проводить спільно з Німецько-Українським фондом за ініціативи ЄС «EU4Business». Про це під час засідання Ради регіонального розвитку при КМДА нагадав в. о. директора Департаменту промисловості та розвитку підприємництва Денис Пікалов.

-В цьому році було виділено 10 млн грн на цю підтримку. Вона полягає в тому, що виробники, чиї потужності знаходяться у місті Києві, мають можливість компенсувати процентні ставки майже вполовину. Таким чином, кредити для київських підприємців будуть найдешевші в Україні, і, фактично, складують 7-10%.

-Проте ми змушені констатувати, що про цей інструмент, знають не всі підприємці. І той фонд, який є сьогодні, повною мірою не використовується. Ми закликаємо підприємців користуватися цією підтримкою, щоби бюджетні кошти не просто «освоювались», а йшли на розвиток бізнесу, - наголосив Денис Пікалов.

За інформацією КМДА, Програма фінансово-кредитної підтримки малого та середнього підприємництва надається у вигляді компенсації 50% номінальної відсоткової ставки за кредитами, наданими банками-партнерами. Позичальниками можуть бути суб’єкти господарювання-резиденти України, зареєстровані у Києві, виробничі потужності яких розміщені у столиці та які підпадають під визначення суб’єктів малого та середнього підприємництва.

Проект реалізується завдяки партнерству київської влади, уряду Німеччини, який через KfW (німецька кредитна установа для відбудови) надав Німецько-Українському фонду позику в розмірі 10 млн євро, а також ініціативи ЄС «EU4Business», яка виділила 5 млн євро на компенсацію валютних ризиків.

Нагадаємо, Підприємці за підтримки КМДА отримали 18 млн грн.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.